Українські художники на Sоthеbу's: продано менше половини картин

Робота "Що треба зробити" (з серії ностальгічного соцреалізму) художників Віталія Комара і Олександра Меламіда пішла з молотка за 97 250 британських фунтів (159,5 тисяч доларів по курсу НБУ станом на 10 червня).

Це - найвища ціна, на яку організаторам торгів на Sоthеbу's 9 червня вдалось розкошелити змучених кризою колекціонерів. Для росіян торги були доволі вдалі. Так, наприклад, робота Семена Файсбішовича була продана за $110,3 тисячі.

Картина Олега Васільєва "У полі" пішла з молотка за 96,5 тисячі доларів.

Найдорожче полотно українських художників було продано за 55,2 тисячі доларів. Більше вдалось заробити десятьом росіянам.

З 19 лотів українських художників загалом продано 9 робіт. Втім, як зазначає "Коммерсант", зал під час торгів був напівпустим.

ВІДЕО ДНЯ

Незатребуваною виявилась "Алупка" Арсена Савадова. Хоча його "Караїмське кладовище" було продано за $16,4 тисячі.

За 41 тисячу доларів пішов з молотка "Зайчик" Василя Цаголова, "Гейші" Олександра Ройтбурда та "Чарлі" Іллі Чічкана - за $20,5 тисяч, "Державна скатертина" Павла Макова та "Морський пейзаж з парашутом" Максима Мамсікова - за $16,4 тис.

[L]Лише 8,2 тисячі доларів віддали колекціонери за роботу проекту "Нацпром" "Мати міст" і за $10,2 тисячі - "Оновлення" Ігоря Гусєва.

Втім, українські галеристи, результатами торгів задоволені.

"Я вважаю, що вчорашні торги були досить успішним стартом для позиціонування українського мистецтва на світовому арт-ринку. Якщо порівняти результати аукціону, то можна побачити, що з 19 українських робіт було продано 9, а з 83 російських лише 32. Тобто процент проданих українських картин значно більший, ніж російських", - розповіла "Українській правді. Життя" галеристка Людмила Березницька.

"Якщо проаналізувати світову практику, то можна сказати, що результат дуже хороший. А якщо врахувати ще той факт, що аукціон відбувався у період економічної кризи, то така кількість проданих робіт - великий успіх", - додала Березницька.

Творчий директор галереї "Колекція" Олег Байшев каже, що ціни, за які були продані картини відповідають реаліям ринку: "Для когось ціни стали вищі, але в цілому вони достатньо реалістичні, відповідають реаліям ринку".

"Результати торгів на Sоthеbу's - це не оцінка впливу художника, але оцінка ступеню попиту на нього. А попит на художника не завжди відповідає його таланту, впливу і т.д. Але ринок може помилятися", - додає Байшев.

Втім, попри увесь позитив, факт залишається фактом - українці урвали лише сьому частину загального виторгу спільного аукціону. Решту грошей від продажів дістались російським художникам.

"Чарлі" Іллі Чічкана

Усі фото Дмитра Ларіна

Реклама:

Головне сьогодні