Без вакцини від кору українці ризикують здоров'ям поколінь?

— 13 червня 2009, 11:10

Припинення проведення в Україні вакцинації від кору та краснухи загрожує ризиками для здоров'я кількох поколінь українських громадян, а також іміджевими втратами для наший країни.

Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" заявив колишній головний санітарний лікар України, колишній перший заступник міністра охорони здоров'я України Микола Проданчук.

"Цей випадок продемонстрував, що в нашій країні політики в боротьбі за вплив, а бізнес у боротьбі за ринки та держзамовлення готові знехтувати навіть здоров'ям кількох поколінь. Я ж не перестану переконувати людей: медицина поки що не винайшла ефективнішого й доступнішого способу захистити від небезпечних епідемічних захворювань, аніж щеплення. А ризики від щеплень непорівнянні з ризиками від захворювань", - підкреслив Проданчук.

Україну, за його словами, в результаті відмови від використання вакцини, яка поступила в країну як гуманітарна допомога, чекають іміджеві втрати.

"Наша країна, на жаль, показала, що гуманітарна допомога, якої вона попросила, не була використана через заборонні заходи, вжиті державою. Внаслідок цього громадяни не були допущені до гуманітарної допомоги. Одна річ, коли громадян не змогли загітувати пройти імунізацію, - тоді претензій до країни немає. І зовсім інша, коли держава не дала своїм громадян доступу до вакцини", - відзначив Проданчук.

При цьому він додав, що українці на очах у всього світу взяли дев'ять мільйонів доз якісної вакцини, які могли бути використані у нас або в якихось бідніших країнах, де захистили б багато людей від хвороб і врятували б немало життів, - і не використали.

Екс заступник міністра також висловив упевненість у тому, що дії уряду Януковича і уряду Тимошенко, чиї міністри поставили свої підписи під вирішенням про проведення додаткової вакцинації від кору та краснухи, були "не лише законними, а й орієнтованими на благо нашої країни".

Як відомо, Генеральною прокуратурою проводиться розслідування у кримінальній справі по звинуваченню Миколи Проданчука в перевищенні службових повноважень, зокрема, в наданні дозволу на ввезення без реєстрації вакцини для профілактики кору і краснухи індійського виробництва. В результаті проведення вакцинації в Краматорську помер неповнолітній Антон Тищенко.

Сам Микола Проданчук оскаржив у суді порушення проти себе кримінальної справи.

Днями у Печерському районному суді Києва під час розгляду позову Проданчука представники Генеральної прокуратури визнали, що індійська вакцина проти кору та краснухи була якісною.

Реклама:

Головне сьогодні