Поради для тих, хто планує придбати мобілку

— 25 червня 2009, 16:50

Починаючи з першого липня цього року в Україні заборонено продавати ті мобілки, які не зареєстровані у спеціальній базі даних Українського державного центру радіочастот (УДЦР).

Таким чином, чиновники намагаються побороти сірий експорт телефонів, який складає близько 80% усіх завезених у країну "трубок". Але для потенційних покупців мобілок такі нововведення означають, що треба ретельно перевіряти товар.

Адже законодавством передбачено, що, починаючи з 30 липня цього року, оператори мобільного зв'язку будуть здійснювати підключення лише тих нових телефонів, коди ІМЕІ яких зареєстровані в базі даних, повідомляє прес-служба УДЦР.

Як же захистити себе від того, щоб не придбати мобільний телефон, який оператори мобільного зв'язку відмовляться підключати до мережі з тієї причини, що код ІМЕІ терміналу не внесено до бази даних? "Українська правда. Життя" публікує рекомендації Українського державного центру радіочастот усім потенційним покупцям мобілок.

[VR]Що таке код ІМЕІ?

ВІДЕО ДНЯ

Це міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання, який складається з 15 цифр і є унікальним для кожного мобільного телефону. Код встановлюється на заводі при виготовленні телефону і слугує для його ідентифікації в мережі опертора.

[/VR]Для того, щоб бути впевненим в мобільному телефоні, який купується, його законності, треба здійснити декілька етапів його перевірки:

1. Перш за все, покупець повинен перевірити автентичність коду ІМЕІ мобільного телефону, нанесеного на його платі відповідності (фірмовій етикетці), що розміщена на корпусі мобільного телефону під акумулятором, та на заводській упаковці.

Якщо вони не співпадають, то доцільно відмовитися від придбання такого телефону.

2. Якщо коди співпали, слід перейти до наступного етапу перевірки, а саме: перевірити автентичність коду ІМЕІ, прошитому в мобільному телефоні і нанесеному на платі відповідності, що розміщена на корпусі мобільного телефону. Зробити це досить просто.

Треба включити телефон (у продавця для перевірки мобільних телефонів повинна бути SIM-картка) і набрати на клавіатурі *#06#. На екрані телефону з'явиться його код ІМЕІ, який необхідно порівняти з написами на телефоні та упаковці.

Якщо вони не співпадають, то треба відмовитися від придбання такого телефону, щоб уникнути проблем у подальшому.

3. У разі, якщо коди співпали, необхідно за допомогою цього мобільного телефону чи мобільного телефону продавця або іншого відправити на короткий номер 307 оператора SМS з кодом ІМЕІ.

Цей номер для перевірки мобільних терміналів почне діяти після 30 червня.

Якщо SМS набирає продавець, то перед його відправкою перевірте, чи дійсно ваш код ІМЕІ відправляється для перевірки, а не якийсь інший. Через декілька секунд ви отримаєте формалізоване повідомлення щодо наявності або відсутності коду ІМЕІ цього мобільного телефону в базі даних кодів ІМЕІ.

Якщо ви отримали повідомлення про наявність коду ІМЕІ цього телефону в так званому "білому списку" бази даних, це означає, що мобільний телефон законно ввезено в Україну і в подальшому ви зможете підключитися до мережі будь-якого мобільного оператора, а сервісні центри виробників будуть його обслуговувати у випадку виникнення технічних проблем.

[L]Якщо виявиться, що код ІМЕІ відсутній в "білому списку" бази даних, ні в якому разі не купуйте його, навіть не зважаючи на будь-які аргументи або обіцянки продавця.

Перевірку наявності коду ІМЕІ можна також здійснити за допомогою інтернету на сайті Українського державного центру радіочастот, який веде базу даних.

Згідно нового законодавства, можливість такої перевірки має бути надана в кожному пункті реалізації після 30 червня 2009 року.

Крім того, пам'ятайте, що нормативно-правові акти також встановлюють вимоги до пунктів продажів мобілок:

- у кожному пункті реалізації терміналів повинна бути забезпечена можливість перевірки наявності в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів, що купується;

- пункт реалізації має бути обладнаний комп'ютерною або іншою технікою з доступом до мережі інтернет;

- у кожному пункті реалізації у присутності покупця повинна бути забезпечена можливість перевірки справності та виконання всіх заявлених виробником функцій термінала, що купується.

Реклама:

Головне сьогодні