Українці встановили новий ціновий рекорд. Фото

Після досить скромного виторгу за полотна українських майстрів пензля на аукціоні Sothbey's, у художників з'явилась причина для радості.

Принаймні тепер у країні є новий ціновий рекорд: картина Олександра Ройтбурда "Прощай, Караваджо" була продана за $97 000.

Раніше найбільший офіційно задокументований аукціонний продаж серед українців належав Іллі Чічкану за роботу "It". На попередньому аукціоні Phillips de Pury & Company, який відбувся в червні 2008 року, ця робота була продана за $70 000.

Майже триметрова картина Олександра Ройтбурда "Прощай, Караваджо" була продана за $97 000. На торгах Sоthеbу's його полотно "Гейші" коштувало 20,5 тиясч доларів
"Якщо порівнювати за фінансовим показником, то результат торгів Phillips de Pury - 160 670 фунтів, Sothbey's, де із 19 авторів продано 9, - 114 900 фунтів", - коментує "Українській правді. Життя" результати торгів директор галереї "Колекція" Дарина Жолдак.

За її словами, ціни, за які були продані роботи шести українських художників цілком адекватні. Тим більше, що через кризу, купівельна спроможність колекціонерів зменшилась.

"Варто лише подивитися за які ціни у минулому році продавався Херст, і за які цього року. Так що ціни цілком відповідають імені авторів, їх внеску у розвиток історії сучасного мистецтва і розміру полотна", - додала Жолдак.

Крім великої картини Олександра Ройтбурда, на цьогорічних торгах була продана також робота Василя Цаголова з циклу "Офісна любов-2".

ЇЇ купив західний колекціонер за $53 600.

Картина Василя Цаголова з циклу "Офісна любов-2" пішла з молотка за $53 600. ЇЇ вподобав західний колекціонер. На початку червня на Sоthеbу's картина Цаголова "Зайчик" пішла з молотка за 41 тисячу доларів

Трохи дешевше оцінили колекціонери роботу Олександра Гнилицького "Небо. Олегівська". Картина була продана за $41 250.

Робота Олександра Гнилицького "Небо. Олегівська"була продана за $41 250

Робота Максима Мамсікова "Морський бій" пішла з молотка за $35 000. Картина Іллі Чічкана "З життя комах" - за $25 000. Ціна роботи Матвія Вайсберга "Передостаннє небо" склала $13 500.

А це полотно Максима Мамсікова "Морський бій" коштувало невідомому колекціонеру $35 000. На Sоthеbу's картину художника "Морський пейзаж" було продано за $16,4 тисячі
Серед 168 учасників аукціону 29 червня були також Енді Уорхол, Роберт Раушенберг, Дамієн Хьорст, Джеф Кунс, Сем Тейлор-Вуд, Андреас Гурскі та інші.

Звісно, ціни на їхні роботи були на порядок вищі. Так, робота Дамієна Хьорста пішла з молотка за 320,8 тисяч доларів, а "П'ять пістолетів" Енді Уорхола - за 350,7 тисяч у.о.

"З життя комах" Іллі Чічкана потягнуло на $25 000. На Sоthеbу's його "Чарлі коштував" $20,5 тисячі

"Можна лише говорити, що українське сучасне мистецтво в цілому недооцінене, і українці тільки зараз почали цікавити західні аукціони та інституції. Якби цей процес почався кілька десятків років тому, наші автори за рівнем робіт уже давно порівнялися б у цінах із західними колегами. Тобто полотна Арсена Савадова коштували б стільки, скільки і роботи Нео Рауха, 500-800 000 у о. за картину", - зауважує директор галереї "Колекція".

Саме вона разом з "Боттегою" надала картини для торгів.

"Результати на Phillips de Pury свідчить про те, що українське мистецтво тільки починає цікавити західного глядача. Так, роботи Василя Цаголова і на Sothbey's і на Phillips de Pury потрапили вже до американських і західноєвропейських коллекціонерів. Робота Олександра Ройтбурда з аукціону Phillips de Pury буде перевезено до Німеччини", - додала Дарина Жолдак.

Аукціонний дім Phillips de Pury & Company спеціалізується на продажі творів сучасного мистецтва і входить у трійку провідних аукціонних домів світу (разом з Sotheby's і Christies).

Усі фото надані галереєю "Колекція"

Реклама:

Головне сьогодні