Маркування харчів на ГМО не скасоване. Шукайте на етикетках написи

— 2 липня 2009, 19:11

Про це з посиланням на власні джерела у Кабміні повідомляє "Всеукраїнська екологічна ліга".

За інформацією організації, пізно ввечері у середу Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою вніс зміни до своєї постанови від 13 травня 2009 р. N 468 "Про затвердження Порядку етикетування харчових продуктів, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням та вводяться в обіг".

Проект постанови розглядався у питанні "Різне" і, як повідомляють джерела з Кабміну, був внесений "з голосу".

[L]Але у своїх виступах, ані перший заступник прем'єра Олександр Турчинов, ані прем'єр Юлія Тимошенко у своїх виступах не підтримали цієї пропозиції.

Таким чином харчові продукти, які містять генетично модифіковані організми або вироблені з їх використанням і надходять до торгової мережі мають містити позначку "генетично модифікований" або "містить генетично модифікований організм або виготовлений з його використанням".

Передбачається що з 1 липня 20% всієї продукції має містити такі позначки, а з 1 січня 2010 року маркуванням має бути забезпечено 100% продуктів, які надходять у торгові мережі.

Цією ж постановою Кабмін підвищив до 0,9 відсотка (замість 0,1) рівень вмісту ГМО для обов'язкового маркування харчового продукту, який містить генетично модифіковані організми, або вироблений з використанням генетично модифікованих організмів.

Ця зміна приводить порядок маркування в Україні у відповідність до стандарту Євросоюзу.

Реклама:

Головне сьогодні