Пільговики та переможці олімпіад – проблеми вступної кампанії

— 17 липня 2009, 10:54

Абітурієнт, який набрав 600 балів за результатами ЗНО, тепер не може вступити на держзамовлення до Інституту міжнародних відносин, розповіла "Німецькій хвилі" координатор освітніх проектів громадянської мережі "Опора" Інна Совсун.

[L]

А все через вступників з пільгами, яких більше, ніж місць на державне замовлення. Ця проблема є особливо гострою на престижні спеціальності, додає Совсун.

Якщо держава хоче відібрати кращих з кращих, і готувати їх за свої гроші, то вступ за пільгами треба відмінити, переконана Совсун.

А так званим соціальним пільговикам: сиротам, чорнобильцям чи інвалідам, можна допомагати у інший спосіб, приміром з оплатою.

На сьогодні спостерігачі зафіксували і іншу проблему - це переможці олімпіад. "Самі батьки до нас телефонують і розповідають, що у системі "Конкурс" зареєстровано людину на прохідне місце як учасника олімпіади, а у наказі Міністерства освіти, де є повний перелік таких осіб, такого прізвища немає", каже Інна Совсун.

Вона також відзначила, що цьогоріч значний наплив абітурієнтів, і приймальні комісії не були до цього готові. Є черги, а в окремих вузах вступникам доводилося їх займати з опівночі.

Реклама:

Головне сьогодні