Відключення нелегальних телефонів відклали

— 4 серпня 2009, 11:09

Мобільні оператори домовились з Нацкомісією з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) про перенесення термінів впровадження системи перевірки IMEI-кодів.

Про це з посиланням на заяву члена НКРЗ Володимира Олійника повідомляє "Коммерсант-Україна".

За словами Олійника, "Астеліт" і "Українські радіосистеми" (УРС; TM Beeline) будуть готові до реалізації проекту до кінця цього року, а МТС і "Київстар" - "не раніше початку, а то і середини наступного".

Нагадаємо, спочатку передбачалося, що впровадження нового порядку ввезення і реалізації мобільних телефонів, спрямованого на боротьбу з "сірим" імпортом, буде здійснюватись у кілька етапів.

Під час першого імпортерів зобов'язали протягом 10 днів після ввезення партії мобільних телефонів надавати Українському державному центру радіочастот (УДЦР) інформацію про всі IMEI-коди (він наноситься виробником мобільних телефонів на фірмову етикетку, нанесену безпосередньо на корпус мобільного телефону під кришкою).

ВІДЕО ДНЯ

А рітейлери повинні були до 30 травня зареєструвати в УДЦР коди телефонів, завезених до ухвалення нових правил. Оператори повинні були підключитися до реалізації плану восени.

До 30 вересня їх зобов'язали надати УДЦР інформацію про IMEI-номери телефонів, що обслуговуються їхніми мережами, - вони будуть включені в реєстр і вважатимуться легальними.

[L]

Член НКРЗ Володимир Звєрєв зауважував, що з 30 вересня оператори мобільного зв'язку перевірятимуть IMEI-коди телефонів і відключатимуть незареєстровані телефони від своєї мережі.

Оператори зв'язку кажуть, що їм нескладно подати вчасно базу абонентських кодів. Але заявлені терміни останнього етапу (впровадження системи моніторингу IMEI-кодів) нездійсненні.

Начальник департаменту корпоративних зв'язків компанії "Київстар" Жанна Ревнова зауважила, що мінімально можливий термін реалізації проекту - початок лютого 2010 року. На цю ж дату орієнтуються в "Астеліті".

"Чим масштабніша мережа, тим більше складних у технічному плані рішень вона вимагає", - каже керівник проекту по впровадженню бази даних IMEI-кодів "МТС-Україна" Віктор Іванов.

У компанії вважають, що запровадити систему моніторингу їм навряд чи вдасться навіть у лютому. "А оскільки йдеться про створення єдиної бази даних, запуск проекту можливий тільки одночасно всіма мережами мобільного зв'язку", - додають в УРС.

Реклама:

Головне сьогодні