Нелегальним телефонам все ще загрожує відключення

— 4 серпня 2009, 15:02

Про це повідомляє прес-служба Національної комісії з питань регулювання зв'язку України (НКРЗ).

Як зазначається у повідомленні, до Комісії дійсно надійшли звернення від операторів мобільного зв'язку з проханням перенести терміни впровадження системи перевірки ІМЕІ-кодів. На сьогоднішній день Комісія розглядає звернення операторів, проте офіційного рішення щодо перенесення термінів ще не прийнято.

[L]Нагадаємо, раніше газета "Комерсант-Україна" з посиланням на члена НКРЗ Володимира Олійника повідомляла, що мобільні оператори домовились з Нацкомісією з питань регулювання зв'язку (НКРЗ) про перенесення термінів впровадження системи перевірки IMEI-кодів (наноситься виробником мобільних телефонів на фірмову етикетку, нанесену безпосередньо на корпус мобільного телефону під кришкою).

Причиною відтермінування введення системи перевірки ІМЕІ-кодів була неготовність мобільних операторів до реалізації проекту.

Як нагадує прес-служба НКРЗ, Державним підприємством "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) починаючи з 30 липня 2009 року розпочато щоденну передачу актуальних даних з бази даних кодів IMEI мобільних телефонів (білий список ІМЕІ-кодів) операторам мобільного зв'язкузку.

Останні мають перевірити наявність кодів IMEI тих мобільних телефонів, що ввезені на територію України за новим Порядком у відповідності до Рішення НКРЗ №1338 від 5 лютого 2009 року

Така передача (оновлення бази) буде проходити до того часу доки перевірка кодів не буде реалізована операторами мобільного зв'язку в автоматичному режимі.

У білому списку знаходяться коди ІМЕІ мобільних телефонів, які дозволені до застосування в мережах операторів мобільного зв'язку, які законно ввезені та реалізуються в Україні.

До білого списку також будуть внесені всі коди ІМЕІ терміналів, що станом на 1 вересня 2009 року року є активними в мережах операторів і перелік яких оператори мають надати до УДЦР не пізніше 30 вересня 2009 року.

Реклама:

Головне сьогодні