Ліків для новонароджених не вистачає по всій країні – МОЗ

— 10 серпня 2009, 11:15

Таку інформацію надало Міністерство охорони здоров'я у відповідь на запит "Української правди. Життя".

"Згідно розрахунків фахівців на новонароджених немовлят з вагою тіла від 500 до 1499 грамів потреба у лікарських препаратах для лікування дихальних розладів сягає понад 11,0 млн. грн., у 2009 році виділено для закупівлі 3156,0 тис. грн., у тому числі для Дніпропетровської області 268,0 тис. грн., що складає 20% від потреби, яка заявлялась регіоном. Така ситуація і в цілому по Україні", - йдеться у повідомленні.

[L]Як зазначає Мінздоров'я, через фінансову кризу вартість медпрепаратів ще зросла на 40%. Відтак МОЗ подав пропозиції про збільшення кількості коштів на суму понад 10,0 млн. грн. у бюджеті на 2010 рік.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що у пологовому будинку №1 Кривого Рогу лікарі змушували батьків купувати дорогий препарат "Куросурф" за 4 000 тисячі гривень. Саме він, а також вітчизняний "Неосурф", допомагають недорозвинутим легеням новонароджених запрацювати.

Цими ліками пологові будинки мають забезпечуватись державним коштом.

Проти медперсоналу закладу було порушено кримінальну справу. Лікарів звинувачують у нецільовому використанні "Куросурфу".

Водночас, головний лікар пологового будинку Лариса Васильєва в інтерв'ю "УП.Життю" заявляла, що закладу не вистачає цих ліків. Тому медики були змушені просити батьків придбати препарати самостійно. За її словами, у 2008 році батьки купили 29 флаконів "Куросурфу". Таку ж цифру навело Мінздоров'я.

Як повідомив МОЗ, у минулому році для Дніпропетровської області централізовано закуплено було 54 флаконів препарату "Куросурф" та 111 флаконів "Неосурфа" для введення через дихальні шляхи.

В поточному році Міністерством для області здійснено закупівлю препарату "Куросурф" 33 флакони (потреба 250 флаконів) та поставлено в липні до регіону. Препарату "Неосурф" закуплено 66 флаконів (потреба 127 флаконів) та буде поставлено в регіон.

Спеціальний заклад

У пологовому будинку №1 Кривого Рогу народжується в 4-5 разів більше новонароджених з масою тіла до 1000 грам. У ваговій категорії 1000 - 1499 гам таких діток в 2 рази більше, ніж у інших аналогічних закладах.

[VR]Навіть при застосуванні всього необхідного комплексу лікування, навіть в таких країнах, як США та Європейські країни, рівень виживання немовлят з масою тіла до 1000 грамів. вагою не перевищує 30%, а від 1000 грамів до 1500 гр. - 70%.

[/VR]Саме у цьому закладі відбувається найбільша кількість передчасних пологів. Як повідомляє МОЗ, інформація газети "Сегодня" про високу смертність новонароджених у цьому пологовому будинку не відповідає дійсності.

"В 2008 році в міському пологовому будинку №1 м.Кривого Рогу померло 10 недоношених новонароджених, а не 15. Крім того, 9 із них мали низьку масу тіла при народженні. За даними державної статистики серед дітей у ваговій категорії до 1000 гр. виживає близько 50%, а від 1000 до 1499 - біля 86%. Кількість дітей, які залишились живими у пологовому будинку № 1 м. Кривого Рогу відповідає рівню загальнодержавного показника", - йдеться у повідомленні МОЗ.

Зазначається, що інші пологові будинки м.Кривого Рогу не скаржилися на брак препарату.

Що робити, якщо вимагають купити препарат?

У разі відсутності у пологовому будинку препарату "Куросурф", лікарі пологових стаціонарів надають батькам інформацію про наявність в аптечній мережі вищезазначеного препарату. Родина має право вибору: придбати чи не придбати. У разі купівлі препарату за власні кошти, мешканці м.Кривого Рогу мають змогу звернутися до виконкому міської ради або керівництва підприємств, де вони працюють за наданням матеріальної допомоги.

Так, у 2008 році, за даними управління охорони здоров'я матеріальна допомога була виплачена п'яти сім'ям на загальну суму 19400 грн.

Реклама:

Головне сьогодні