Моцарта вбила інфекція в горлі - вчені

— 18 серпня 2009, 18:40

Про це свідчать результати досліджень вчених, опублікованих у Annals of Internal Medicine.

Після смерті Моцарта у 1791 році було чимало теорій стосовно того, що могло вбити композитора - починаючи від отруєння, до тріхінеллеза (хвороби, спричиненої споживанням сирої чи не до кінця приготовленої свинини), повідомляє Reuters.

Дослідники з Амстердамського університету кажуть, що дослідження причин смерті Моцарта зазвичай базувались на свідчення, чия достовірність є сумнівною (розповіді людей, які бачили Моцарта впродовж останніх днів життя, які були написані за десять років після його смерті)

Науковці ж з'ясували нову інформацію з реєстру смертей Відня за зиму 1791 року.

"Наші знахідки показують, що Моцарт став жертвою епідемії стрептококової інфекції горла, на яку захворіло багато жителів Відня у місяць смерті Моцарта. І Моцарт був одним з небагатьох, у кого це захворювання викликало ускладнення нирок", - каже науковець Річард Цегерз з Амстердамського Університету.

Згідно зі свідченнями очевидців, у Моцарта була висока температура, у композитора боліло горло.

Моцарту, який за своє життя написав 600 творів, з часом стало дуже важко ковтати. Потім у нього з'явився біль у спині і висипка на тілі. Відтак вчені вважають, що у Моцарта розвинувся гломерулонефрит (запалення нирок).

Реклама:

Головне сьогодні