МОЗ пояснило, від чого померла друга дитина на Донеччині

— 20 серпня 2009, 17:12

Про це повідомляє прес-служби Міністерства охорони здоров'я.

Зазначається, що хлопчик отримав щеплення "Пентаксимом" 29 липня у віці 3,5 місяці після огляду педіатром, вимірювання температури та заваження. За 30 хвилин після вакцинації реакції на щеплення не було виявлено. Наступного дня дитину відвідала дільнична медична сестра, відхилень у стані здоров'я не було встановлено.

12 серпня у дитини з'явилася температура до 38,4, пронос до 8-10 раз на добу. За медичною допомогою мати не зверталася, при підвищенні температури тіла самостійно давала дитині жарознижуючі препарати, повідомляє МОЗ.

При погіршенні стану дитини 14 серпня (через дві доби від початку захворювання) мати звернулася за медичною допомогою на станцію швидкої допомоги м.Красноармійська.

Лікарем швидкої медичної допомоги дитину у важкому стані з діагнозом гострий гастроентероколіт о 16.35 госпіталізовано в інфекційну лікарню м. Димитрове, де дитина отримувала терапію відповідно встановленому діагнозу.

Враховуючи важкий стан дитини, було викликано консультанта по лінії санавіації. 14 серпня о 22.45 дитину бригадою Центра екстреної медичної допомоги переведено до інфекційного реанімаційного відділення ЦМКЛ №1 м. Донецька, де він перебував протягом 3 діб. При надходженні стан дитини термінальний, гіпотермія, без свідомості.

З моменту надходження дитина знаходилася на апараті штучної вентиляції легенів. За весь час перебування дитини у реанімаційному відділені стан Данила залишався вкрай важким, нестабільним, в динаміці прогресивно погіршувався, зростали симптоми поліорганної недостатності.

17 серпня о 07.45 зафіксована біологічна смерть. Причиною її стала інтоксикація, викликана гострою кишковою інфекцією.

[L]У Донецьку працює комісія МОЗ для додаткового детального з'ясування обставин смерті обох дітей.

Нагадаємо, 17 серпня у Донецькій міській лікарні №1 помер 4-місячний Олександр Бутко. За три дні до цього йому було зроблене щеплення вакциною "Пентаксим".

За інформацією Управління охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації, щеплення дитині проводились згідно календаря щеплень. У 3-місячному віці дитина отримала першу вакцинацію "Пентаксим". На перше щеплення реакції не було.

Друге щеплення цією ж вакциною було проведене у віці 4 місяців 4 днів в умовах прищеплювального кабінету місцевого ФАПу 14 серпня. Смерть дитини настала 17 серпня.

Попередній патологоанатомічний діагноз: двобічна вогнищева пневмонія нез'ясованої етіології. На вимогу батьків та прокуратори проведено повторний розтин трупу експертами обласного бюро судово-медичної експертизи. Попередній патологоанатомічний діагноз підтверджено.

МОЗ нагадує, що загалом в Україні з різних причин протягом року помирає понад 5000 дітей віком до 1 року.

Всі вони отримують за рік щеплення проти 10 інфекцій, тобто постійно знаходяться в періоді щеплень.

Згідно світових стандартів, які використовуються і в Україні, всі смерті дітей, які по часу протягом місяця співпадають з щепленням, обов'язково окремо моніторяться та досліджуються на причинно-наслідковий зв'язок із вакцинацією.

Разом з тим, на думку фахівців є некоректним всі смерті пов'язувати з фактом вакцинації.

Структура смертності дітей в Україні мало відрізняється від такої в світі: на першому місті стани, що виникли в перинатальному періоді, це діти, які помирають протягом перших місяців (57%), 27% дітей помирають внаслідок вроджених вад.

6,6 % через нещасні випадки, травми та отруєння, по 3,4% випадків від інфекцій та 3,4% пневмоній, а також інші причини.

Реклама:

Головне сьогодні