Вікіпедія змінює правила

4
26 серпня 2009

За новими правилами, усі зміни в англомовні матеріали про живих людей і деякі організації будуть вноситися тільки після затвердження редактором, повідомляє ВВС.

Це означає принципову зміну політики сайту, який дотепер дозволяв усім бажаючим вносити практично будь-які зміни в зміст практично всіх сторінок.

За словами представника "Вікіпедії", двомісячний період тестування нової системи почнеться "уже за пару тижнів". У цей час читачі будуть мати доступ і до більш ранніх версій статей.

Та за цей час усі зміни, внесені новим або невідомим користувачем, повинні будуть пройти затвердження редактором.

"Я впевнений, що це викликає суперечливу реакцію", - визнав в інтерв'ю ВВС Майкл Піл, керівник Wikimedia UK (підрозділ, що займається "Вікіпедією").

У той же час, за його словами, за введення контролю висловилися 80% усіх, хто взяв участь у спеціальному опитуванні 259 користувачів.

"Самі користувачі прийняли таке рішення, ніхто їм його не нав'язував", - додав Піл.

Вперше з пропозицією редагування статей виступив у січні цього року засновник "Вікіпедії" Джиммі Уельс. Вона викликала хвилю протесту користувачів, на думку яких нова система погано продумана та ускладнить роботу енциклопедії.

"Вікіпедія" вважає нову систему "буфером, який має зробити вандалізм менш помітним і знизити його шкідливий вплив".

Адже іноді внесені в текст статті дані мали завідома помилковий характер.

Так, наприклад, у січні цього року на сторінці про американського сенатора Роберті Берді було повідомлено про його смерть.

У німецькій версії "Вікіпедії" така система діє вже понад рік. В англійській, в якій міститься понад 3 млн. статей, вона буде введена протягом найближчих тижнів.