В Італії взялись за нелегальних українок

— 2 вересня 2009, 16:37

Впродовж 30 днів роботодавці можуть подати запит на легалізацію своїх доглядальниць чи хатніх робітниць, повідомляє "Німецька хвиля"

Нинішня легалізація проходить від гаслом: "Спочатку плати, потім подавай запит".

Роботодавець, який мусить бути громадянином ЄС або мати постійний дозвіл на проживання у країні, повинен сплатити 500 євро за легалізацію однієї особи. І в разі, якщо відповідне подання буде відхилено, гроші не повертаються.

Дозволяється легалізувати до трьох співробітників на сім'ю - двох доглядальниць та одну хатню робітницю. Крім того, роботодавець повинен мати річний дохід не нижчий, ніж 20 тисяч євро, що перевищує рівень середньої зарплати в Італії.

Міністерство внутрішніх справ розраховує легалізувати таким чином понад півмільйона доглядальниць та хатніх робітниць. За підрахунками уряду, вся операція має принести до державної скарбниці приблизно 1 млрд. євро.

Водночас є ті, хто дивиться на цей крок скептично. Зокрема, кажуть вони, з політичної точки зору уряд Берлусконі виглядає досить дивно: однією рукою робить жорстким імміграційне законодавство, а іншою - відкриває двері півмільйону нових майбутніх громадян ЄС.

Щоправда, це не перший подібний крок для уряду Берлусконі: у 2002-2003 роках, коли було легалізовано 630 тисяч осіб, це його рішення також супроводжувалось "закручуванням гайок" щодо імміграції.

З економічної ж точки зору, підкреслюють скептики, теж не все очевидно. Поріг у 20 тисяч євро річного статку є зависоким, і відлякує роботодавців, кажуть вони.

Крім того, на нинішній легалізації лежить важка тінь взаємної недовіри. Роботодавці бояться, що після легалізації працівник зникне, а податки за нього доведеться-таки платити. Тому багато хто з них ставить умовою легалізації сплату внеску у 500 самим працівником.

А ті, у свою чергу, бояться, що роботодавець візьме ці гроші, а потім відмовиться подавати запит. Отже, прогнозують скептично налаштовані експерті, навряд чи нинішня легалізація буде такою масштабною, як очікує уряд.

Реклама:

Головне сьогодні