В Україні ситуація з ГМО складніша, ніж в Росії – експерт

— 3 вересня 2009, 19:06

Про це на прес-конференції у четвер заявила провідний науковий співробітник Інституту вищої нервової діяльності та нейрофізіології російської академії наук Ірина Єрмакова.

"На мою думку, в Україні склалася дуже важка ситуація, якщо порівнювати, як з генетично модифікованими культурами борються різні країни, які шляхи виходу із ситуації вони знаходять", - зауважила Єрмакова.

За її словами, ситуація з поширенням ГМО-культур складніша в Україні, ніж у Росії.

"Тому що ви вирощуєте їх (ГМО-культури), а Росія вже ні", - сказала Єрмакова у коментарі "Українській правді. Життя".

Вона також повідомила, що у Росії вже введене обов'язкове маркування продукції на вміст ГМО (якщо його є понад 0,9%). У кожному місті є відповідні лабораторії, які перевіряють продукти на вміст генетично-модифікованих організмів.

"Лише у Москві їх 16", - зауважили Єрмакова і додала, що вартість одного дослідження на вміст ГМО у них коштує 1500-2000 рублів (близько 500 гривень).

Водночас багаті люди не довіряють маркуванню "без ГМО" і закуповують продукти без вмісту модифікованих організмів у Франції і Німеччині.

[L]"Багаті люди у нас в Росії закупили собі оці лабораторії (по виявленню ГМО). Одна лабораторія коштує близько 50 тисяч доларів", - додала Єрмакова.

Нагадаємо, з 1 липня усі продукти харчування в Україні мають бути марковані на вміст ГМО. Продукт треба маркувати, якщо вмiст ГМО в ньому або сировинi для нього перевищує 0,9%.

З 1 січня 2010 року маркуванням має бути забезпечено 100% продуктів, які надходять у торгові мережі. Вартість одного дослідження на вміст ГМО в Україні становить 500 гривень.

В Україні вже відкрито кілька лабораторій по виявленню ГМо в регіонах (зокрема, у Луцьку, Вінниці, Луганську).

Ірина Єрмакова раніше провела експериментів на пацюках і прийшла до висновку, що використання ГМО може призвести до онкологічних захворювань, безпліддя, виникнення алергій, до високого рівня смертності і захворюваності новонароджених дітей, зменшення чисельності і зникнення багатьох видів тварин і рослин.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні