Діти у Криму могли отруїтись курми або молочними продуктами

— 4 вересня 2009, 16:53

Про це в коментарі "Українській правді. Життя" повідомила заступник міністра охорони здоров'я Людмила Мухарська, яка працює у Криму у комісії з розслідування причин отруєння.

"Остаточно сказати про причини отруєння неможливо і навіть попередні версії поки що відпрацьовуються. Але ми провели аналіз харчових продуктів, які вживали діти і побачили, що є декілька найменувань, які доставили у всі 9 садочків, що функціонували у Джанкої. І поставка відбувалась від одного постачальника і продукти розвозились одночасно у всі заклади. Серед цих продуктів є молочні - кефір, молоко, сметана, і є м'ясні - кури", - сказала Мухарська.

Вона також повідомила, що комісія вивчає місця виробництва цих продуктів, "як вони були завезені, як вони потім оброблялися перед вживання".

За словами Мухарської, молочні продукти завозилися з Херсонської області, кури - з Запорізької області. Поставником була Джанкойська фірма.

"Я не пам'ятаю назву, це якесь приватне підприємство", - зауважила Мухарська.

Вона також повідомила, що "нема підйому захворюваності серед населення ні у місті виробництва цих продуктів, ні у самому Джанкої".

"Можливо, що збудник інфекції, якщо він був у цих продуктах, розмножився безпосередньо, коли ця продукція попала у дитячі садочки", - додала Мухарська.

За словами заступника міністра, наразі немає даних, що продукція, яку їли діти у дитсадках Джанкоя, поступала у торгівельну мережу і в інші дитячі садки за межами Джанкоя. Але комісія вивчає інформацію про те, як і куди поставлялась продукція.

"Можливо, це було невелике підприємство, яке виробляло продукцію невеликими партіями і невелику кількість. По-друге, треба враховувати, що це діти і для дітей потрібна менша доза для інфікування, ніж для дорослого населення", - додала Мухарська.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, станом на 14.00 п'ятниці госпіталізовано 126 дітей віком від 1,9 до 7 років з 8 дитячих садочків міста Джанкой (Крим) - №№ 1, 5, 6, 7, 9, 14, 16, 38.

[L]Легкий перебіг захворювання мають 97 дітей, середнього ступеню важкості - 28 дітей, 1 дитина в реанімаційному відділенні - стан стабільний.

Попередній діагноз - гастроентероколіт.

На місце події прибули Міністр охорони здоров'я Василь Князевич, Міністр охорони здоров'я АР Крим Сергій Донич, комісія МОЗ України з розслідування причин інциденту.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні