Українське молоко питимуть в Європі?

— 8 вересня 2009, 17:02

В Україну прибули харчові інспектори з ЄС. Вони перевірятимуть п'ять українських молочних компаній, повідомляє "Німецька хвиля".

Передусім інспекторів з Комісії ЄС цікавитимуть сировинні бази, де заготовляють молоко та державні ветеринарні лабораторії, які контролюють безпеку сировини і готової продукції.

Країнам ЄС дозволено імпортувати тільки молоко екстракласу. В Україні ж його виробляють трохи більше 1%. Тож, як прогнозує експерт аграрних ринків Українського клубу аграрного бізнесу Інна Ільєнко, на європейський ринок зможуть потрапити лише кілька вітчизняних молокопереробних підприємств.

Зокрема, на думку експерта, швидше за все у "списку щасливчиків" опиняться молокозаводи західного і київського регіонів.

"Із західного регіону надходить 60% молока екстра, яке виробляється в Україні. Тому можна припустити, що котресь з тамтешніх підприємств зможе претендувати на вихід на європейський ринок", - пояснила Ільєнко.

Окрім, цього експерт переконаний, що українські молочні продукти будуть конкурентноздатними через свою дешевизну.

А от головною перешкодою на шляху до ринку ЄС може стати відсутність в Україні системи виробництва молока. Адже, понад 70% цього продукту заготовляють селяни вдома. Такої практики в ЄС не існує.

Тож, довести європейським контролерам, що за українським молоком є належний контроль буде вкрай складно.

Результати перевірки Офіс харчових продуктів і ветеринарії Єврокомісії має надіслати українській стороні за два місяці.

До речі, це вже другий приїзд європейських інспекторів на українські молокопереробні підприємства. Минулого літа чиновники з Комісії ЄС проінспектували 9 молочних підприємств.

Однією з головних претензій за результатами перевірки тоді було розмежування повноважень центральних органів, які відповідають за контроль у сфері безпеки сировини й продукції. Були питання в європейських фахівців і щодо якості молочної сировини, а також готової молочної продукції.

Реклама:

Головне сьогодні