Лікарі збували наркотики

— 22 вересня 2009, 11:02

Про це заявив на прес-конференції начальник обласного управління міліції Віталій Максимов, повідомляє ТСН з посиланням на УНІАН.

За його даними, у червні-липні правоохоронці помітили тенденцію до збільшення фактів вилучення у наркозалежних, які стоять на обліку, таких наркотичних засобів, як метадон та метадол. Загалом за 2 місяці було вилучено 485 мг цих препаратів.

"Ці засоби даються в певних дозах в рамках спеціальної програми для наркозалежних в обласному наркодиспансері з метою підтримуючої терапії. Але лише тим, хто стоїть на обліку, і ці дози вони мали вживати під наглядом лікарів лише в медичному закладі", - зауважив Максимов.

Натомість у затриманих наркозалежних, в яких вилучили заборонені наркотичні препарати, правоохоронці довідалися, що ці засоби вони отримали в наркодиспансері.

Відтак за диспансером півтора місяці вели відеоспостереження.

ВІДЕО ДНЯ

"Згодом під час обшуку в диспансері виявили чимало необлікованих наркотиків - кокаїн, морфін, кадеїн, метадон та інші наркотики", - повідомив Максимов.

За його даними, наркотики, отримані в диспансері, наркомани далі реалізовували через свою мережу іншим наркозалежним.

"Чи мали від цього якусь зацікавленість працівники диспансеру встановлює слідство. Хоча факт того, що при обшуку за місцем проживання медпрацівників у них знайдено порожні бланки на видачу наркотичних засобів теж про щось говорить. Які саме суми там крутилися, має з'ясувати КРУ, яке зараз там розпочало ревізію", - додав Максимов.

За його даними, за переліченими фактами порушено 3 кримінальні справи - за ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконний збут наркотиків), ст. 309 (незаконне зберігання наркотиків) та ст. 320 (порушення правил обігу наркотичних засобів).

Фігурантами кримінальних справ є як троє працівників диспансеру, так і наркозалежні, які збували наркотичні засоби.

В Україні нараховується до 425 тисяч споживачів ін'єкційних наркотиків, третина з них - жінки.

Такі дані оприлюднила організація HealthRight International на презентації документального фільму "Повернення додому" та виставці плакатів, розроблених з метою розширення доступу жінок-наркоманів до програм замісної терапії.

Наразі в Україні майже 900 жінок-учасниць подібних програм.

Реклама:

Головне сьогодні