Міносвіти вимагає відрахувати "фальшивих" студентів-пільговиків

— 24 вересня 2009, 17:03

Про це заявив в інтерв'ю тижневику "Коментарі:" заступник директора Департаменту вищої освіти МОН України Юрій Коровайченко, повідомляє УНІАН.

Не виключене також і порушення кримінальних справ, у тому числі й проти тих, хто видавав такі довідки.

"Лікар повинен бути позбавлений права лікувати, соціальний працівник піде підмітати вулиці", - підкреслив посадовець.

Водночас Короваченко відзначив, що проблема різкого зростання цього року кількості абітурієнтів-пільговиків трохи перебільшена. За його словами, у навчальних закладах Міносвіти кількість пільговиків торік становила 10 тис., а в цьому - 12 тис.

[L]"Ці дві тисячі з'явилися в результаті прийняття закону про підвищення престижу праці шахтарів. Кількість абітурієнтів, що скористалися пільгами, склала 4,5% від загальної чисельності вступників до вишів МОН, а торік їх було 3,7%", - пояснив Коровайченко.

ВІДЕО ДНЯ

При цьому він визнав той факт, що багато документів, що дають право на пільги, викликають підозри. Зокрема за результатами перевірки в Київському національному університеті ім. Т.Шевченка Генеральна прокуратура України виявила окремі факти подачі недостовірних документів.

Щоб уникнути проблеми напливу пільговиків у престижні вузи в наступному році, Міносвіти має намір змінити умови прийому. Як зазначив Короваченко, пільговик зможе скористатися пільгою тільки в тому випадку, якщо він подає до вишу оригінал сертифіката.

Ця норма також дозволить міністерству заздалегідь знати, де сконцентрована найбільша кількість пільговиків, і спрямовувати туди держзамовлення на більшу кількість місць.

Реклама:

Головне сьогодні