Українські художники на Phillips de Pury. Скромний улов

Роботи шести художників знайшли покупця. Хоч і не надто щедрого: фактично усі роботи були продані за нижньою межею естімейту. Не пощастило Іллі Чічкану. За дві його фотороботи колекціонери не забажали платити тисячі британських фунтів.

"Роботи Чічкана не продалися з суто технічних причин", - запевняє "Українську правду. Життя" директор галереї "Колекція" Дарина Жолдак. Саме її галерея надала для торгів 6 робіт (у тому числі роботи Чічкана). Інші 2 надала столична галерея "Боттега".

"Був передпоказ. І на ньому робота Чічкана не була представлена суто з технічних причини. Тобто покупці просто не встигли її побачити на передпоказі. Тому що іншої причини, чому роботи Чічкана не були продані, я не бачу", - додала Жолдак.

Непродані роботи Іллі Чічкана. Естімейт становив 3-4 тисячі британських фунтів
Серед тих, чиї роботи таки потрапили до рук колекціонерів 26 вересня, найдорожчим виявився "Ленін" Максима Мамсікова. Ця картина пішла з молотка за 8 750 британських фунтів (естімейт становив 7-9 тисяч). У доларах ця сума становить близько 14 тисяч.

За роботи інших художників колекціонери заплатили менше.

За картину Андрія Блудова "Ловці" колекціонер розкошелився на 6,250 британських фунтів (майже 10 тисяч у.о)

Лабіринт Валерії Трубіної проданий за 5 625 британських фунтів (близько 9 тисяч доларів). Приблизна оцінка ринкової вартості цієї роботи становила 6-8 тисяч. Стільки ж коштувала робота Юрія Соломка "Графітчик-терорист".

Цікаво, що на згаданих торгах Phillips de Pury взяли участь роботи молодих українських художників. Зокрема, робота Ксенії Гнилицької з циклу Open Air була продана за 4 375 британських фунтів.

А робота Миколи Рідного з проекту "Жести" пішла з молотка за 2 375 британських фунтів.

За словами Дарини Жолдак, "майже всі роботи опинились у руках західних колекціонерів, зокрема, колекціонерів з Німеччини". Водночас галерист зауважує, що "прикро, що немає продажів до рук українських колекціонерів".

Ціну, за яку твори були продані, Жолдак називає "об'єктивними і цілком ринковими".

"Це дуже добре, що вони взагалі продані", - зауважує директор галереї.

Найдорожче вдалось продати свої роботи 26 вересня Демієну Хьорсту та Фану Ліцзюню. Їхні твори пішли з молотка за 97 250 британських фунтів (майже 155 тисяч доларів)

[L]Нагадаємо, у липні відбулися міжнародні торги аукціонного дому Phillips de Pury & Company. На них були успішно продані 6 картин українських сучасних художників.

Тоді ж було встановлено новий ціновий рекорд. Картина Олександра Ройтбурда "Прощай, Караваджо" була продана за $97 000.

Раніше найбільший офіційно задокументований аукціонний продаж серед українців належав Іллі Чічкану за роботу "It".

На попередньому аукціоні Phillips de Pury & Company, який відбувся в червні 2008 року, ця робота була продана за $70 000.

Реклама:

Головне сьогодні