Парад европейських культурних столиць у Києві

8
29 вересня 2009

28 вересня в "Українському Домі" у рамках "Українського туристичного форуму" відбулася презентація фотовиставки "Культурні столиці Європи 2010".

За рішенням незалежних експертів столицями культурного життя макрорегіону наступного року стануть турецький Стамбул, угорське місто Печ і німецький Ессен. На виставці представлені роботи українських авторів Ренати Киреєвої і Василіси Дребушевської, угорського фотографа Лайоша Кальмара, німецьких і турецьких фотографів.

Звання "Культурної столиці світу" принесе містам не лише престиж і збільшення туристичних потоків, але й значну відповідальність за якісне обслуговування, організацію культурних і туристичних заходів.

"Культурні столиці світу" є проектом Європейської Комісії, який спрямований на розвиток туристичного потенціалу міст та підвищення культурного рівня мешканців Європи. Це звання присуджується містам з 1985 року.

Ще кілька місяців культурними столицями світу будуть литовський Вільнюс і австрійський Лінц, а з настанням нового року естафету переймуть нові дипломанти.

Угорщина 
Сама еспозиція являє собою кілька стендів з фотографіями міст і короткими розповідями про їх культурне життя.

Криза в українському туризмі чи невміння хазяйнувати?

Незважаючи на фінансову кризу європейці продовжують вкладати кошти у розвиток туристичної галузі, а українські службовці говорити про підготовку до прийому європейців у 2012 році.

Підрахувавши поточні прибутки від туристичної галузі, Державний комітет з туризму нарешті підтвердив зменшення внутрішніх туристичних потоків. За словами голови Держкомтуризму Анатолія Пахлі, найбільше постраждав Крим.

Там туристичні потоки зменшились на 14 %. Проте завдяки Карпатському регіону, якому вдалося утримати свої минулорічні позиції і місту Києву, внутрішні туристичні потоки зменшились всього на 4 %.

То, можливо, справа не в кризі? Юрiй Зубко, заступник міністра культури й туризму України, звернув увагу на цікавий феномен: "У той час, коли свiтовi туристичнi компанiї одночасно працюють на в'їзд i на виїзд, у нас склалася парадоксальна ситуацiя - 90% компанiй займаються виключно виїздним туризмом".

Це свідчить про те, наскільки мало приділяється уваги залученню іноземних туристів, розбудові інфраструктури, адже продати тур в розкручену й комфортну Туреччину простіше, ніж створити ті ж самі умови в Криму чи, скажімо, на Донбасі...

На прикладі німців

Як не дивно, шахти й старі заводи приваблюють все більше відвідувачів, і техногенний туризм набирає обертів у світі. Німецький місто Ессен, яке отримало звання "Культурної столиці Європи 2010", доводить, що навіть з шахти можна зробити туристичну Мекку.  

Рурська область, де розташувалось містечко, ще десять років тому була відома своєю розвиненою промисловістю. Але поступово підприємства почали закриватися, в області запанувало безробіття, і тоді було прийняте рішення про перекваліфікації краю із промислового... в туристичний.

Німеччина 
У величезному газометрі міста Оберхаузен, занесеному у Книгу рекордів Гіннеса, замість газу почали зберігати твори мистецтва. Найвищий в світі газометр перетворився на найвищий у світі виставковий комплекс.

Навколо нового музею поступово почала розвиватися туристична інфраструктура: торговий комплекс, трамвай з центру міста...

Естафету Оберхаузена підхопило місто Ессен, де знаходить шахта Цольферайн, внесена до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Величезний комплекс, який сто років тому будавали не лише як вугільну шахту, вуглемийну й сортувальний цех, а як приміщення, в бункерах якого можна проводити світські прийоми. Унікальна архітектурна пам'ятка нині служить Музеєм сучасного промислового дизайну, мистецькою школою і концерт-холом, приваблюючи тисячі туристів.

Проте найбільший ажіотаж в Ессені відбувається протягом "Ночі індустріальної культури", коли по всьому місту, багатому на техногенні об'єкти і зразки сучасної архітектури, відбуваються яскраві фестивальні заходи.

"Цікаво подивитися як колишній шахтарський край перетворюється на місце, обличчя якого представляють опери і театри" - ділиться своїми враженнями Надзвичайний і повноважний посол Федеративної Республіки Німеччина Ганс-Юрґен Гаймзьот.

"Хотілось би побачити як Дніпропетровськ, Запоріжжя, Кривий Ріг об'єднуються, щоб наступного року стати культурною столицею світу. Це утопія, але приклад Ессена доводить, що ця утопія реальна".

powered by lun.ua