В Україні зафіксовано другий випадок захворювання на "свинячий грип"

7
29 вересня 2009

В Україні зафіксовано другий випадок захворювання на грип А (Н1N1). Про це "Українській правді. Життя" повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я.
 
Для остаточного підтвердження діагнозу зразки аналізів будуть відправлені в Лондон. Але результати досліджень центральної санітарно-епідеміологічної станції МОЗ показали, що в українця - пандемічний варіант вірусу грипу типу А(Н1N1).
 
Хворий громадянин, 1970 року народження, є мешканцем України. Він тимчасово проживає у Києві, місце прописки - Кіровоград.
 
З 25 липня цього року по 3 серпня українець відпочивав в Індонезії, на острові Балі. Додому чоловік повертався літаком за маршрутом Балі-Сінгапур-Стамбул-Київ.
 
Ознаки хвороби в українця з'явилися 8 серпня (температура 39, сухий кашель, озноб). За два дні його госпіталізували.
 
На рентгенологічному дослідженні у чоловіка виявили пневмонію. Наступного дня йому встановили діагноз - бронхіт. А 13 серпня чоловік виписався з діагнозом - негоспітальна нижньодольова пневмонія.
 
22 вересня чоловіка направили для повторного рентгенологічного обстеження. Через три дні йому встановили діагноз - бронхіт.
 
Чоловік мешкає один. Контактні особи за допомогою не звертались, хворих не зареєстровано. Також не були зареєстровані випадки захворювання серед медперсоналу, працівників лабораторії, митниці та прикордонників.
 
Хворий стверджує, що протягом серпня-вересня не їздив до Кіровограду.

Нагадаємо, перший випадок захворювання на "свинячий грип" в Україні було зафіксоване у червні цього року.