З 1 жовтня у ЄС може розпочатися масова вакцинація від "свинячого грипу"

— 30 вересня 2009, 13:02

Мова йде про препарати Pandemrix, розроблений британським фармацевтичним концерном GlaxoSmithKline, і Focetria, виготовлений швейцарською лабораторією Novartis, повідомляє "Німецька хвиля".

Видати їм відповідну ліцензію рекомендували експерти Європейського агентства з лікарських засобів. Як заявили представники Єврокомісії, їхнє рішення дозволить поставити достатню кількість вакцин ще до початку сезону свинячого грипу, а також знизить ризик поширення пандемії.

[L]Дозвіл Єврокомісії на поширення вакцин вступає в силу з першого жовтня. Цього ж дня у 27 країнах-членах Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейні та Норвегії, може розпочатися вакцинація населення від свинячого грипу. Рішення про це кожна окрема країна ухвалюватиме самостійно.

У Німеччині щеплення планується зробити насамперед працівникам медичних закладів, поліцейським та рятувальникам. У групу другої почерговості входять діти та підлітки, вагітні та хронічні хворі.

Тим часом, за даними опитування, майже три чверті німців не мають наміру проходити вакцинацію, побоюючись імовірної побічної дії. Про це повідомляють інформагентства з посиланням на підсумки дослідження, проведеного соціологічним інститутом Forsa.

Реклама:

Головне сьогодні