Львівські школярі побували на уроці у в'язниці

— 20 жовтня 2009, 18:12

Опинившись на деякий час за ґратами учні також дізналися про історію самої будівлі та розпорядок дня. Незвичайна екскурсія відбулась у межах акції "Тижня права", повідомляє Німецька хвиля.

На думку педагога Анжели Терлецької, візит є повчальним, особливо для дітей, які стоять на обліку і вже порушували закон. Тепер вони зможуть "оцінити всі принади" середовища, де перебувають затримані.

Натомість керівник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис вважає, що звичайна екскурсія в ізолятор - це не той метод виховання молоді.

Держслужбовець зауважив, що куди ефективніше залучати молодь до спортивних акцій з однолітками, які перебувають у виправних закладах. Це піде на користь обом сторонам.

У свою чергу юрист громадської організації "Твоє право" Олег Ільницький вважає, що такими оглядинами дітей програмують на те, що вони потенційно можуть там опинитися, показують загрозливо-каральну функцію права.

Та, на думку юриста, про право слід говорити не з точки зору покарання, а з позиції нормального співіснування.

До того ж, правник зауважив, що в'язниця - це установа закритого режиму, і присутність неповнолітніх уже ризикована, навіть з огляду на надзвичайні, нештатні ситуації чи небезпеку інфекційних захворювань.

Однак самі школярі розцінили візит як такий, що змушує задуматися.

Реклама:

Головне сьогодні