В Україні понад 76 мільйонів легальних мобілок

6
21 жовтня 2009

Про це повідомляє Український державний центр радіочастот (УДЦР).

Користувачі мобільних телефонів, апарати яких були підключені до мереж операторів до 1 вересня 2009 року, можуть перевірити наявність своїх телефонів в базі кодів ІМЕІ надіславши SMS-повідомлення з кодом ІМЕІ власного мобільного телефону на короткий номер 307 або на сайті УДЦР.

Станом на 20 жовтня до "білого" списку бази даних внесено 79 147 956 кодів ІМЕІ мобільних терміналів, з яких 76 239 974 є кодами тих мобільних телефонів, що на 1 вересня поточного року працювали в мережі всіх операторів мобільного зв'язку, а також тих, що продаються на законних підставах та в подальшому будуть підключатися до мережі операторів.

В подальшому до "білого" списку бази даних будуть заноситися коди ІМЕІ лише тих мобільних телефонів, що законно ввезені на територію України та надійшли до торговельних мереж.

Український державний центр радіочастот звертає увагу всіх, хто збирається придбати мобільний телефон, на такі моменти.

По-перше, купуючи мобільний телефон обов'язково переконайтеся в тому, що його код ІМЕІ внесено до узагальненої бази даних УДЦР.

Не купуйте телефон, код ІМЕІ якого відсутній в базі даних, щоб у подальшому ваш апарат не потрапив до "сірого", а, згодом, і до "чорного" списків, та оператор не припинив його обслуговувати.

По-друге, УДЦР просить врахувати: куплений "сірий" телефон, більш за все, не потрапить до "білого" списку. Так що крім моральної травми ви можете понести ще й матеріальні збитки.powered by lun.ua