У світі бум мобільного зв’язку – ООН

— 23 жовтня 2009, 12:31

Незважаючи на економічну кризу, у світі не спадає попит на мобільний зв'язок. А в Східній Європі і на теренах колишнього Радянського Союзу, включно з Україною, це галузь, яка демонструє одні з найвищих темпів зростання, повідомляє Радіо Свобода.

На початку цього року в світі було 4 мільярди користувачів мобільного зв'язку. Темпи зростання трохи сповільнилися порівняно з попереднім періодом, але тим не менше становили 20%.

За даними Торбйорна Фредріксона, який координував нове дослідження для Конференції ООН з торгівлі й розвитку, колишні радянські республіки і нові члени Європейського Союзу - серед світових лідерів із розвитку стільникового зв'язку.

Зіркою у регіоні є Чорногорія, де на 100 жителів припадає 230 активізованих мобілок.

У Росії й Україні за п'ять років покриття збільшилося більше ніж удвічі. Так на кожну сотню українців припадає 120 активізованих мобільних телефонів. У Росії цей показник трішки вищий - 132.

На Кавказі найвище зростання у Вірменії (83%) і Грузії (70%). Задніх пасе Туркменистан, хоча й там ріст у 21%. Ці дані стосуються періоду з 2003 по 2008 роки.

"Ця тенденція свідчить про те, що мобільний телефон сьогодні розглядають не як предмет розкоші, а як необхідність. Люди не хочуть відмовлятися від контрактів із операторами, коли вже їх мають", - пояснив Фредріксон.

Поруч із мобільним зв'язком процвітає й інтернет. За підрахунками ООН, на початку цього року у світі було 1,4 мільярда користувачів всесвітньої павутини. Це на 15% більше ніж рік перед тим.

Більшість користувачів інтернету тепер живуть у державах, що розвиваються. На першому місці Китай - 300 мільйонів, далі Сполучені Штати - 190 мільйонів.

Реклама:

Головне сьогодні