Українським жінкам важче займатися бізнесом, від них частіше вимагають хабарі

— 27 жовтня 2009, 10:44

Такими є результати дослідження Міжнародної фінансової корпорації, повідомляє "Німецька хвиля".

Гендерні відмінності є реальними перешкодами для ведення бізнесу в Україні. Тут 78% усіх підприємств очолюють чоловіки і лише 22% - жінки. Підприємства, якими керують або володіють жінки, переважно працюють у сфері громадського харчування чи готельно-ресторанного бізнесу, у сфері послуг та торгівлі.

На більш прибуткові галузі - такі, як будівництво, транспорт, виробництво - українські чоловіки не допускають представниць слабкої статі. Відповідно й прибутки у жінок-власниць підприємств середньостатистично значно нижчі й не перевищують 3 мільйонів гривень на рік, засвідчують дані Міжнародної фінансової корпорації.

А ще від жінок-підприємців чиновники частіше очікують неофіційні платежі. Це все через стереотипи, каже національний координатор спільного проекту Євросоюзу та Міжнародного бюро праці "Рівність жінок і чоловіків у сфері праці" Сергій Савчук.

Він наголошує, що жінок в Україні дискримінують не тільки за статтю, а й за віком та за сімейними обов'язками. Хоча 60% представниць слабкої статі мають вищу освіту, на них традиційно ставлять клеймо "домогосподарка".

"Сімейні обов'язки дуже впливають на просування жінки по кар'єрній драбині. Насправді в Україні є гарне законодавство про гендерну рівність у сфері праці, але інша річ його застосування", - зауважив Савчук. Дослідження МФК підтвердило, що фірми, де керує жінка, у вісім разів частіше наймають саме жінок на керівні посади, аніж "чоловічі" підприємства.

Реклама:

Головне сьогодні