Захисні маски: носити в офісі, а не на вулиці

Українці правильно роблять, що одягають маски, пояснює доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПу ім.. П.Шупика Федір Лапій. От тільки міняти їх треба не кожні 5 годин, а кожні 2-3.

"Рекомендують маску використовувати не більше 2-3 годин, повторно одноразові маски не можна використовувати. Міняти марлеву маску треба кожні 3 години, і після цього її треба прасувати", - зауважує Лапій.

Сам він зізнається, що носить маску у кишені і одягає при вході у людні місця, адже на пустих вулицях вдягати на ніс та рот захисні засоби немає сенсу.

"Коли ви йдете по вулиці, і у вас на обличчі маска, - то це занадто. Якщо ви вже вийшли на вулицю з офісу, то подихайте свіжим повітрям", - розповів відомий лікар Євгеній Комаровський.

Під час поїздки на Івано-Франківщину, Тимошенко була одягнута у захисну маску
Однак експерти додають: як тільки ви заходите в транспорт чи якесь місце зі скупченням людей, маску треба одразу вдягати. Важливо також пам'ятати, що якщо ви забігаєте з вулиці у масці у, скажімо, метро, ефект від носіння маски на певний час нульовий.

"Коли на вас маска, у вас виникає гіпоксія та форсоване (підсилене) дихання - повітря, деформуючи маску, проходить по її краях. Потім, коли ви зайдете до приміщення, де є люди, де можна реально заразитися, ви певний час продовжуєте дихати ротом через ці шпаринки", - додає епідеміолог Олексій Галімський.

Маски бувають різними....

Захисні маски бувають різними. "Є такі, що випускаються промисловістю, із спеціальними нитками, що мають деякі антимікробні властивості. Бувають дуже прості, пошиті самостійно - по суті, це марля, складена в чотири рази, і до неї можна прив'язати пов'язочки. Важливо, щоб маска закривала рот і ніс", - каже Федір Лапій в коментарі "Українській правді. Життя".

Ось це - зразок неправльного одяганная маски, адже вона має закривати ніс і рот. Фото Максима Баландюха

На закид про неефективність таких саморобних масок, експерт зауважує: "Якби вони були неактивними, то хірурги не одягали б їх".

Якщо Тимошенко правильно вдягнула маску, то її супутник - ні. Віруси спокійнісінько можуть проникнути через ніс, який захисний засіб не прикриває
Більша користь від аптечних масок. "У таких масок діаметр отворів набагато менший, ніж в марлі. Зрештою, в аптеках є багато різновидів масок, є маски із спеціальним антимікробним просочуванням, є із спеціальною ниткою антибактеріальною", - підсумовує лікар.

Втім, і Лапій, і Комаровський погоджуються, що вірус грипу через одноразові маски, в яких сьогодні масово одягнуті українці, таки проскочить.

"Але коли ви хворий і чхаєте, то маска затримає краплини слини з вірусами. Якщо ви хворі, і у вас немає маски, то ви злочинець у цей час", - напівжартома каже Комаровський.

Подвійний захист: маскою і алкоголем
Щоб маска затримувала вірус, вона має бути спеціальною.

"Це мають бути спеціальні захисні маски, маски-респіратори. Але в нас їх немає, тому населення має бути захищене тими засобами, які є", - додає Федір Лапій.

При цьому, важливо пам'ятати, що не менш важливим способом захисту себе від хвороб є гігієна рук. Адже навіть якщо ви у масці, але взялись за перила, до яких раніше торкався хворий, то віруси вже у вас на руках. І якщо після цього руки піднести до обличчя, ймовірність зараження суттєво зростає.

Тож стежте, щоб руки у вас були максимально чистими, мийте їх з милом чи бодай витирайте вологими дезінфікуючими серветками.

Фото Максима Баландюха та Олександра Прокопенка

Реклама:

Головне сьогодні