Знання студентів почнуть міряти кредитами

— 13 листопада 2009, 11:17

Дана система має запрацювати з 2009/2010 навчального року у вітчизняних вузах, повідомляє прес-служба Міносвіти.

Система має спростити процедуру визнання українських дипломів закордоном.

Адже тепер не потрібно буде здавати додаткових екзаменів чи проходити альтернативні курси. Тепер студенти в українських "вишах" зароблятимуть не бали, а "кредити", повідомляє "Німецька хвиля".

За загальноєвропейською системою 1 кредит відповідатиме 25-30 годинам роботи як на лекціях, так і самостійно.

Набравши достатню кількість кредитів та отримавши додаток до диплома європейського зразка, можна буде спокійно подавати документи на магістра чи аспіранта до престижних університетів Європи, каже директор докторської школи Києво-Могилянської академії Михайло Винницький.

ВІДЕО ДНЯ

"Студент, який донедавна закінчував бакалаврат в Україні й подавав документи до іноземного вузу, то там не могли оцінити реально знання даного вступника. Хоча був український додаток до диплому, там не було зрозуміло, що конкретно знає абітурієнт із того, що вимагає європейська освіта. Тепер це все полегшується", - каже він.

Додаток до диплома європейського зразка є документом, що видається разом із дипломом про вищу освіту, в якому описується здобута кваліфікація (ступінь) вищої освіти за загальноприйнятим у Європейському просторі вищої освіти зразком, де зазначається інформація про власника диплома, здобуту кваліфікацію, перелік вивчених дисциплін (модулів) та його успішність, систему оцінювання, академічні та професійні права, інформація про систему вищої освіти країни тощо.

Європейська кредитно-трансферна системи (ЄКТС) використовується для перенесення та накопичення кредитів.

Разом із іншою інформацією, що міститься у додатку до диплома (або академічній довідці), кількість здобутих кредитів ЄКТС дозволяє точно відображати та оцінювати досягнення випускника (або студента), здобуті ним під час навчання у вищому навчальному закладі.

Кредити ЄКТС відображають загальне навчальне навантаження студента, необхідне йому для виконання навчальної програми та присвоюється лише у випадку успішного оцінювання досягнутих результатів навчання.

Зазвичай навантаження студента складає від 1500 до 1800 годин на навчальний рік (60 кредитів), відповідно один кредит відповідає 25-30 годинам роботи (включаючи не лише аудиторну роботу, але й самостійну роботу, підготовку курсових та інших робіт, екзамени тощо).

Таким чином навчальні програми стають легшими для сприйняття і порівняння як всередині країни, так і за кордоном, тим самим полегшується мобільність студентів та визнання їхніх навчальних досягнень.

Винницький зазначає, що у Києво-Могилянській академії система кредитів на кшталт європейської вже діє, та для інших українських університетів перехід на нову систему може бути проблемним. Утім, на його думку, за бажання українські виші можуть перейти на Європейську кредитно-трансферну систему з наступного навчального року.

Реклама:

Головне сьогодні