Львівські пам’ятки культури під загрозою знищення

— 17 листопада 2009, 16:43

Держава не виділяє коштів на реконструкцію та порятунок пам’яток культури у Львові, які належать до світової спадщини ЮНЕСКО.

Про це заявила керівник міського управління історичного середовища Лілія Онищенко, повідомляє Німецька хвиля.

На негайну реконструкцію пам'яток Львів потребує 60 мільйонів гривень, з яких половину мала виділити держава ще на початку цього року. Йдеться про узгоджені об'єкти, на які вже розроблено проектну документацію, уточнила Лілія Онищенко. Тепер запланована реставрація та інші ремонти під загрозою зриву.

"У цьому році державні субвенції в місто не надійшли. Ймовірно, вони надійшли до обласного управління капітального будівництва, але вже у жовтні, коли виконувати роботи на пам'ятках неможливо", - зауважила Онищенко.

Під загрозою знищення опинилися стінописи Музею Пінзеля, під питанням - роботи у костелі Єзуїтів. Утім, те що вже відреставровано, теж не викликає захоплення у фахівців.

ВІДЕО ДНЯ

За словами Онищенко, це все через тендерні процедури, які законодавчо зобов'язують місто вибирати найдешевшу пропозицію, що не завжди гарантує високу якість.

Керівник міського управління історичного середовища уточнила, що часто компанії, які виграють тендер, не мають практики або фахівців для роботи. Є випадки, коли виконавця змушують переробляти окремі деталі на об'єкті.

Водночас місто створило судовий прецедент щодо захисту історичної спадщини. Порушника, який без дозволу замінив вікна з дерев'яних на пластикові у будинку, що є пам'яткою, згідно з судовим рішенням, покарано штрафом у 30 тисяч гривень. Ще десять аналогічних справ перебувають у розгляді.

Реклама:

Головне сьогодні