Кліматологи знищили дані про глобальне потепління

— 30 листопада 2009, 14:35

Вчені з університету Східної Англії (Центр з вивчення клімату) визнали, що викинули велику частину даних про кліматичну ситуацію, залишивши лише оброблені результати.

Це означає, що інші вчені не в змозі перевірити основні розрахунки, щоб показати довгострокове підвищення температури за останні 150 років, повідомляє The Times.

Дані були зібрані з метеорологічних станцій по всьому світу. Отримані цифри було збережено, а оригінали даних з усіма деталями - які містилися на паперових і магнітних стрічках - було викинуто на смітник. У такий спосіб науковці вирішили заощадити місце, коли переїздили до нового офісу.

За даними журналістів, важливу інформацію було знищено у 1980-х роках, коли глобальне потепління не розглядалося як першочергова загроза для людства.

За останніми даними, які використовуються для створення баз даних, Земля нагрілася на 0,8 градусів за Цельсієм за останні 157 років.

ВІДЕО ДНЯ

Науковці вважають, що це підвищення температури є "однозначним" і пов'язане з викидами парникових газів, зумовлених діяльністю людини.

Однак останнім часом репутація Центру з вивчення клімату доволі сильно похитнулася. Це сталося після того, як невідомі хакери зламали електронну поштову скриньку центру і оприлюднили внутрішнє листування вчених.

Так, в одному з листів кліматолог Філ Джонс заявляв, що за допомогою деяких хитрощів йому вдалося приховати деяке зниження температури.

Тож скептики вважають, що насправді вчені морочать голову і приховують те, що насправді немає жодного глобального потеплення.

Реклама:

Головне сьогодні