Мінкультури розтринькало 67 мільйонів – Рахункова Палата

— 14 грудня 2009, 18:04

Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати з посиланням на проведений відомством аудит.

Повідомляється, що у 12 із 15 циркових підприємств, які отримують бюджетну фінансову підтримку, не мають у штаті циркових артистів. Вони перетворилися на майданчики, де заробляють заїжджі гастролери, а їхні відрахування не забезпечують утримання державних циркових підприємств.

Водночас Державна циркова компанія, в якій за рахунок держбюджету утримується 470 посад циркових артистів (близько 60% з них залишається вакантними), не формує державних циркових програм. Переважно артисти працюють на договірних засадах у комерційних циркових колективах. Плата за договорами лише на 65-70% забезпечує покриття собівартості номерів, решта - за бюджетні кошти.

Рахункова палата також повідомляє, що Мінкульт не контролює дотримання чинних норм з оплати праці працівників концертних та циркових колективів, питома вага яких становить близько 95% їх загальних витрат.

"Усупереч законодавству за попередніми контрольними заходами, Мінкульт упродовж шести років застосовує власний наказ, погоджений Мінфіном, Мінпраці та Центральним комітетом профспілки працівників культури, затверджуючи 14 цирковим підприємствам підвищені на 100 відсотків посадові оклади керівників, художнього та артистичного персоналу", йдеться у повідомленні.

На це протягом 2008-го та I півріччя 2009 років спрямовано з держбюджету 22,6 млн. гривень.

Крім того, впродовж шести років після закінчення реконструкції та модернізації Будинку художніх колективів, призначеного для розміщення державних художніх колективів, його не прийнято в експлуатацію.

Як наслідок, балансову вартість 12-поверхової будівлі корисною площею 12,3 тис. кв. метрів у центрі Києва оцінено всього в 2,7 млн. гривень.

"Кошти фінансової підтримки використовувалися неефективно і незаконно. Мінфін також не контролював належним чином планування і затвердження бюджетних видатків, зайнявши споглядальницьку позицію", - підсумовує Рахункова палата.

Реклама:

Головне сьогодні