Сергій Жадан написав відкритий лист Добкіну

— 4 січня 2010, 12:55

Приводом стала ініціатива чиновника виключити літератора зі списку 29 осіб, відзначених творчими преміями міськвиконкому (премія ім. Чичибабіна), повідомляє УНІАН.

Нагадаємо, виключення Сергія Жадана зі списку відбулося 24-го грудня під час засідання виконкому міськради.

За словами Михайла Добкіна, Сергій Жадан причетний до спалювання книг Євгена Кушнарьова під час "Помаранчевої" революції.

"Українська правда. Життя" публікує відкритий лист Сергія Жадана повністю:

"Я вернулся в мой город, знакомый до слез..."

Відкритий лист Харківському міському голові Михайлу Добкіну

Пане Добкін.

Останні тижні мене не було в місті, тому, на жаль, не мав змоги нормально відреагувати на ваше рішення щодо вручення муніципальної премії імені Бориса Чичибабіна. Аж ось повернувся додому, ознайомився з вашою позицією, і тепер не знаю що й думати. Ви пишете: "повинні життєвим прикладом показувати", "як потрібно робити і як не потрібно", і так далі. І все було б зрозуміло, але річ у тім, що в мене вже є почесна грамота з вашим підписом.

Ви мабуть не пам'ятаєте, але я вам нагадаю - мені її дали позаминулого (2008-го) року під час книжкового фестивалю "Світ книги". Ви ще особисто мали її вручати, але чомусь не прийшли (можливо дельфінарій будували, не знаю). Нагородили ви мене тоді, цитую, "за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм", але головне за "вагомий особистий внесок у розвиток і пропаганду вітчизняної книги та підвищення культурного рівня мешканців м. Харкова". Одним словом, буде нагода - обов'язково подивіться, там ще в слові "есеїст" зроблено дві помилки.

І ось тепер я думаю - з чим же у вас проблеми: з пам'яттю чи все таки з моральними принципами, які дозволяють вам, залежно від політичної кон'юнктури, то говорити про пропаганду книги та плідну працю, а то боротись із поетами та "ессеістами" за допомогою залізної мітли адмінресурсу.

Я розумію - у вас попереду вибори, вам потрібно в належний термін перетворити це населення на електорат, вам необхідно знову розколоти місто на два ворожих табори, щоби мати беззаперечну підтримку одного з них. Але все одно - страшенно незручно за ці ваші спроби впровадження в літературний простір Харкова чіткої партійної лінії та генерального художнього методу, базованих на певній політичній орієнтованості.

Література не покликана обслуговувати ті чи інші партійні інтереси, шкода, що ви цього не розумієте. Найгірше навіть не те, що ви дозволяєте собі ділити поетів та "помаранчевих" та "біло-синіх", на лояльних та нелояльних, на "своїх" та "чужих".

Найгірше, що всі ці політичні спекуляції відбуваються навколо премії імені Бориса Чичибабіна - харків'янина, котрий знав ціну владі та її культурним пріоритетам.

Тому дякую вам, що все таки внесли ясність у це питання та розставили все на свої місця. Бо після вручення минулої грамоти могла виникнути підозра, що особисто вам справді подобається моя "ессеістика". Наступного разу навіть не пропонуйте. І загалом, з огляду на ваші методи формування культурного середовища в місті, радив би вам більше займатись усе таки дельфінами. З ними у вас виходить значно краще, аніж із поетами.

Сергій Жадан,

поет, прозаїк, есеїст.

Реклама:

Головне сьогодні