Найпотужніший за два століття землетрус в Гаїті. Фото

— 13 січня 2010, 11:37

Епіцентр землетрусу, сила якого склала 7 балів, знаходився на відстані 15 км на північний захід від столиці країни Порт-о-Пренса. Повідомлення про жертви і руйнування надходять з усієї території країни, повідомляє ВВС.

Землетрус став найсильнішим в цьому регіоні за два останні століття. Протягом хвилини у столиці були зруйновані президентський палац, штаб-квартира місії ООН і десятки інших будівель.

Президентський палац у Гаїті не встояв перед сильним землетрусом

Порт-о-Пренс занурений в темряву, пошкоджено комунікації, не працює телефонний зв'язок, багато жителів столиці сплять на вулиці, побоюючись нових повторних поштовхів.

Два потужних поштовхи вже відбулися невдовзі після першого - магнітудою 5,9 і 5,5 балів.

Посол Гаїті в США Реймонд Джозеф назвав те, що трапилося "великомасштабною катастрофою", оцінив збиток від землетрусу в кілька мільярдів доларів і звернувся по допомогу до світової спільноти.

РЕКЛАМА:

За даними Геологічної служби США, перший підземний поштовх на Карибах відбувся в 16:53 за місцевим часом.

Рятувальники, які працюють на завалах, оцінюють кількість загиблих у кілька сотень чи навіть тисяч.

Зокрема, зниклими без вісті числяться кілька десятків співробітників ООН, включаючи голову регіональної місії Хеді Аннабі, який також перебував у будинку, зруйнованому землетрусом.

Співробітник благодійної організації "Їжа для бідних" Рахману Домерсант розповів агентствуReuters, що рятувальникам допомагають тисячі людей, які розбирають завали при світлі кишенькових ліхтариків. Надходять повідомлення і про мародерство.

За його словами, говорити про сотні жертв не доводиться - рахунок загиблих явно йде на тисячі.

Гаїті є бідною країною західної півкулі і постійно переживає природні катаклізми. Тільки за 2008 рік по ній пройшлися чотири урагани, в результаті яких загинули кілька сотень людей.

За словами посла Гаїті в США Реймонда Джозефа, з урядових будівель сильно пошкоджені будівлі податкової служби, міністерств торгівлі та іноземних справ, проте стихія пощадила столичний аеропорт.

Незважаючи на те, що президентський палац був практично повністю зруйнований підземним поштовхом, сам президент Рене Преваль і його дружина залишилися в живих.

За словами Майка Бленпайда з Геологічного агентства уряду США, виходячи з місця розташування та масштабу землетрусу, можна говорити про те, що від нього в тій чи іншій мірі постраждало близько 3 млн осіб.

"Землетрус стався на континенті, а не під водою, причому на досить невеликій глибині, тому багато людей зазнали прямого впливу підземних поштовхів", - сказав він.

Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила про готовність Сполучених Штатів надати як військову, так і гуманітарну допомогу Гаїті.

Раніше американська Геологічна служба повідомляла про можливість виникнення цунамі в Карибському басейні, однак пізніше це попередження було відкликано.

За інформацією служби, цунамі могло загрожувати берегів Гаїті, Куби, Багамських островів і Домініканської Республіки.

Усі фото АР, Reuters

Реклама:

Головне сьогодні