Гаїтяни, які вижили після землетрусу, помирають від браку води і їжі

— 15 січня 2010, 11:27

Вузькі вулиці і зруйнована інфраструктура Порт-о-Пренса (столиця Гаїті) заважають проведенню рятувальних робіт та наданню допомоги постраждалим на Гаїті.

[L]Нагадаємо, там в результаті руйнівного землетрусу у вівторок загинуло, за останніми оцінками, близько 50 тисяч людей, повідомляє ВВС.

Літаки з рятувальниками і гуманітарною допомогою прибувають з усього світу, однак, за словами очевидців, за межами столичного аеропорту робота іноземних рятувальних команд поки не дуже помітна.

Багато жителів Гаїті провели вже третю ніч на вулиці або в імпровізованих наметових таборах, тому що більша частина будинків в Порт-о-Пренсі зруйнована.

Під завалами все ще шукають людей, але шанси знайти їх живими зменшуються щогодини
Американський президент Барак Обама, виступаючи в четвер у Вашингтоні, заявив, що американські рятувальники вже добралися до Гаїті, а незабаром туди має прибути додаткова допомога - 3500 солдатів і офіцерів та ще 2200 морських піхотинців

Проте, як повідомляють інформаційні агентства, у зруйнованій столиці Гаїті, як і раніше немає відчуття скоординованої роботи рятувальників.

Пошкоджений землетрусом аеропорт Порт-о-Пренса виявився не в змозі приймати рятувальні літаки, міські дороги завалені уламками будинків.

За словами кореспондента ВВС в Порт-о-Пренсі Ендрю Калагера, гаїтяни, що вижили від землетрусу, зараз масово помирають від гострої нестачі чистої води, продовольства і медикаментів.

На вулицях накопичилося так багато тіл загиблих, що їх почали прибирати бульдозерами.

Серед місцевих жителів наростає відчуття злості й розпачу, зазначає кореспондент.

"По радіо ми чуємо, що з-за кордону прибувають рятувальні команди, але ми нікого не бачимо, - розповідає один з місцевих жителів Жан-Батист Лафонтен. - Ми можемо шукати тих, що вижили (під завалами) лише голими руками".

Пошкоджений землетрусом аеропорт Порт-о-Пренса виявився не в змозі приймати рятувальні літаки, міські дороги завалені уламками будинків
За словами голови комітету ООН з надзвичайних ситуацій Джона Холмса, медичні установи на острові переповнені, а терпіння тих, хто все ще чекає допомоги, підходить до кінця - люди озлоблені видом вантажівок ООН, які снують по місту туди-сюди для підтримки спокою, але не привозять допомогу.
На вулицях накопичилося так багато тіл загиблих, що їх почали прибирати бульдозерами

Гуманітарні організації висловлюють побоювання, що час працює проти рятувальників - з кожною годиною шанси знайти тих, що вижили, зменшуються все сильніше, тому основні сили необхідно зосередити на розборі будівель, які завалились.

Усі фото АР, Reuters

Реклама:

Головне сьогодні