Понад три чверті чеських студентів стикались з сексуальними домаганнями у вузах

— 21 січня 2010, 15:26

Про це свідчать результати дослідження Карлового університету в Празі, проведене в одинадцяти вищих навчальних закладах Чехії., повідомляє "Німецька хвиля".

"Часто викладачі роблять студенткам абсолютно недвозначні пропозиції, - розповідає соціолог Ірена Сметачкова. - Приміром, у мейлах чи смс. Більшості студенток це дуже неприємно, але вони не можуть сказати чіткого "ні", оскільки побоюються, що це негативно позначиться на їхньому навчанні".

Особливо празьких дослідників подивувала необізнаність студенток щодо правових наслідків таких дій для самих викладачів. Це відображає загальне ставлення в країні до цієї проблеми, каже Сметанкова.

"Сексуальні приставання не сприймаються серйозно чеським суспільством. Також наші політики недооцінюють проблему. Більшість вважають, що це цілком нормально і, можливо, навіть смішно. Люди не сприймають це як серйозну проблему з важкими психологічними наслідками", - пояснює соціолог.

Повідомляється, що незабаром має вийти спеціальна брошура з рекомендаціями для студентів, як діяти в разі сексуальних домагань, а для викладачів - що дозволено і що ні в поводженні зі студентами.

"Необхідно буде також запровадити відповідні параграфи у чеському законодавстві, - каже Сметачкова. - Кожен ректор чи декан має усвідомити: ніхто не толеруватиме проявів сексуальних домагань".

Щонайменше одного разу показову справу таки вдалося довести до кінця й покарати винного. У листопаді 2009 року за подібну поведінку було звільнено професора Карлового університету. Він хотів змусити студентку роздягтися у своїй квартирі.

Утім, дівчина не побоялася розголосу й поскаржилася на "донжуанистого" викладача керівництву університету. Щоправда, процес тривав цілих два роки, поки професора таки звільнили.

Реклама:

Головне сьогодні