Чорнобиль загрожує радіацією і проїдає закордонні гроші

— 5 лютого 2010, 15:43

Тепер вартість проекту виросла до двох мільярдів доларів, пише видання Globe and Mail.

Газета також звертає увагу на ненадійність нині існуючого саркофагу, збудованого нашвидкуруч одразу після катастрофи.

Попри те, що його не так давно було укріплено, все ж існує небезпека руйнування. В такому випадку у повітря здійметься хмара радіоактивної куряви. Серцевина реактора й досі частково контактує із повітрям та дощовою водою.

На думку канадських посадовців, з податків чиїх співвітчизників вже витрачено щонайменше 71 мільйон доларів, ситуація є втіленням політичного занепаду колись сильної країни.

Нині діючий президент України показав себе геть безпорадним керівником як стосовно втілення проектів, так і відносно свого кабінету, стверджує газета.

ВІДЕО ДНЯ

Політичний безлад, що панує в країні з часів Помаранчевої революції, спричинив безліч затримок та стрімкий зріст вартості важливого будівництва.

"Варто нам надати роз'яснення щодо проекту одному міністрові та його команді, як здіймається колотнеча, він переходить до рук нового міністра, всі напрацювання втрачаються, й ми змушені починати все спочатку", - вважає заступник голови програми ЄБРР з ядерної безпеки Балтазар Ліндауер.

До того ж, вважають закордонні посадовці, дехто з міністрів й зовсім не був зацікавлений у будівництві саркофага. Адже з повним закриттям реактора вщухне й закордонна щедрість.

ЄБРР неодноразово вдалося запобігти переданню ключових контрактів приятелям українських можновладців, близьких до Віктора Ющенка або до Юлії Тимошенко. І хоча контроль над коштами та проведенням тендерів було втримано, ціною цьому стали зіпсовані стосунки та згаяний час, що вимірюється роками.

Наразі ЄБРР займається новими підрахунками, скільки ж ще коштів доведеться викласти Великий вісімці, й покладає сподівання на те, що після недільних виборів настане довгоочікуваний період стабільності, що дозволить-таки добудувати багатостраждальний саркофаг до 2012 року.

"Знадобиться ще, як мінімум, кілька сотень мільйонів євро", - зазначив канадській посадовець, причетний до проекту.

"І ми мабуть, внесемо величезну кількість (грошей), бо це питання є для нас пріоритетним", - додав він.

Реклама:

Головне сьогодні