Україна – головний постачальник "живого товару" до Ізраїлю

— 17 лютого 2010, 15:37

Такі дані були представлені на спеціальному засіданні комісії ізраїльського парламенту з протидії торгівлі людьми, повідомляє "Німецька хвиля".

У ході слухань гендиректор МВС Ізраїлю Габріель Маймон повідомив, що попри збільшення зусиль його відомства всіляко обмежити нелегальне ввезення українок, перебороти цю тенденцію досі не вдається.

Україна залишається для Ізраїлю головним експортером "живого товару". Цю статистику підтвердив і гендиректор Управління реєстрації населення Амон Бен-Амі.

Обидва посадовці прогнозують, що після запровадження безвізового режиму з Україною ситуація у цій галузі може ще погіршитися.

Незалежні експерти цих прогнозів не поділяють. Зокрема, радниця ОБСЄ та програми ООН - UNDP - Йотам Бен-Меїр вважає побоювання чиновників безпідставними.

ВІДЕО ДНЯ

Ввезення громадянок України за минулі 10 років було настільки масовим, що десятки з давніх жертв досі потребують в Ізраїлі правової допомоги.

Днями Держдепартамент США відзначив високою нагородою за мужність у допомозі українкам, що потрапили у скруту, ізраїльську правозахисницю центру "Жінка-жінці", уродженку Сімферополя, Ріту Хайкіну.

"Належить ще зробити чимало як в Ізраїлі, так і в Україні, аби захистити права жінок, щоб вони не були змушені "шукати пригод" на Заході", - сказала Хайкіна у коментарі "Німецькій хвилі".

На думку правозахисниці, український уряд має всерйоз зайнятися не лише розробленням реабілітаційних проектів для жертв торгівлі людьми, але й покращенням програм з працевлаштування та підвищення кваліфікації працюючих жінок в Україні.

Реклама:

Головне сьогодні