Вкрадену в Одесі картину продають на московському аукціоні?

— 15 березня 2010, 21:03

На одному з московських інтернет-аукціонів виставили оголошення про продаж картини Караваджо "Взяття Христа під варту".

Про це заявив директор Одеського музею західного та східного мистецтва Володимир Островський, з якого була вкрадена ця картина.

За словами директора, йому написала листа одна з шанувальниць одеського музею, в якому запропонувала звернути увагу на оголошення в одному з інтернет-аукціонів.

"Я подивився й жахнувся, бо на цьому сайті була репродукція картини "Взяття Христа під варту", а також повідомлення, що її продають на одному з московських аукціонів за 60 мільйонів рублів", - заявив Островський.

Картина "Взяття Христа під варту, або Поцілунок Іуди"
Він уточнив, що оголошена ціна приблизно в 2 млн. дол. є сміхотворно малою ціною за цю картину.

"У мене немає відповіді на запитання: що продають - нашу картину або копію, або ще щось, але інформація така є", - додав Островський.

ВІДЕО ДНЯ

Директор музею додав, що негайно повідомив про цей факт співробітникам облуправління Служби безпеки України. Однак, за його словами, ні про які зрушення у розслідуванні справи про викрадення картини йому досі не відомо.

Він уточнив, що в березні 2009 року цю резонансну справу доручено вести іншому слідчому Приморського РВВС Одеси, призначено й куратора з облуправління СБУ.

"До речі, нам кілька разів навіть вдавалося додзвонитися до нового слідчого, а у відповідь на запити нам відповідали, що є таємниця слідства і все", - зазначив директор музею.

Як відомо, картину "Взяття Христа під варту, або Поцілунок Іуди" вартістю близько 100 млн. дол. викрав, за припущенням одеських правоохоронців, у ніч на 4 серпня 2008 злодій-одинак.

Залізши через вікно в музейний зал, він вирізав полотно з рами і вийшов через дах будівлі музею.

УНІАН

Реклама:

Головне сьогодні