Європейці пробують літати у попелі

— 18 квітня 2010, 18:13

Як повідомили в авіакомпанії, "Боїнг-737" зміг піднятися над Нідерландами на максимальну висоту, допустиму для цього типу літаків, - близько 13 км - і не відчував жодних проблем під час польоту.

Фахівці оглянуть лайнер і його двигуни в пошуках пошкоджень. За результатами цього випробування авіакомпанія сподівається отримати від авіаційної влади дозвіл відновити польоти.

У свою чергу, найбільша в Німеччині авіакомпанія Lufthansa вважає "скандальним" той факт, що рішення про закриття повітряного простору ухвалювалося на підстави лише одного джерела.

Відповідальна за безпеку польотів німецька організація не має власних даних про стан атмосфери. Вона використовує інформацію розташованого в Лондоні Консультаційного центру з питань вулканічного попелу (VAAC).

Там дані отримують не стільки на основі реальних фізичних вимірювань, скільки вираховують на комп'ютерних моделях, йдеться у повідомленні.

Lufthansa, як і інші авіакомпанії, несе багатомільйонні збитки і не виключає юридичних кроків проти органу, що відповідає за безпеку польотів. За словами речника авіакомпанії, цей орган мав провести власні тести, а не користуватися чужими даними.

Цими вихідними Lufthansa теж здійснила кілька тестових польотів у небі над Німеччиною. Результат - "жодних видимих пошкоджень", зазначив речник.

"Коли заборону польотів нарешті буде скасовано, не береться прогнозувати ніхто. Спочатку очікували, що це станеться в неділю зранку. Тепер називають восьму годину вечора за місцевим часом (21:00 за Києвом)", - йдеться у повідомленні.

Крім того, глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу розпорядився створити спеціальну робочу групу для того, щоб "повністю оцінити економічний збиток від розповсюдження вулканічного попелу".

Серед її першочергових завдань - організація позапланової відеоконференції міністрів транспорту країн ЄС, наміченої на понеділок.

Загалом у неділю на європейському континенті через хмару вулканічного пилу, відбудеться лише 4 тисячі замість 24 тисяч запланованих авіарейсів.

За даними організації, яка відповідає за безпеку авіапольотів в Європі, Eurocontrol, у неділю повністю або частково заборонено авіарух у 24 державах європейського континенту.

Сполучення діє лише в південних районах Іспанії, Португалії, Італії, в Болгарії, Греції, Туреччині та на південній частині Балканського півострова.

ВВС, Німецька хвиля, УНІАН

Реклама:

Головне сьогодні