Пом'якшено вимоги до маркування ліків шрифтом Брайля

115
11 травня 2010

Міністерство охорони здоров'я України визначить перелік ліків, упаковка яких не маркірується шрифтом Брайля або шрифтом Брайля вказується тільки найменування лікарського засобу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За прийняття відповідних поправок до закону про "Про лікарські засоби" (щодо маркування лікарських засобів шрифтом Брайля) у вівторок проголосували 273 депутати Верховної Ради.

Як пояснив, представляючи законопроект, заступник голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Віктор Корж, його мета - зберегти введене з початку 2010-го року вимогу про обов'язкове маркування шрифтом Брайля ліків із зазначенням дози діючої речовини та лікарської форми для тих ліків, якими користуються люди з проблемами зору без допомоги лікаря.

Реклама:

Як повідомлялося, виробники ліків і аптеки заявили про неможливість в короткі терміни переоснастити виробництво для виконання вимог закону про обов'язкове маркування всіх ліків шрифтом Брайля, а також про наявність запасів ліків на складах без такого маркування.

Шрифт Брайля - шрифт для сліпих, був розроблений французом Луї Брайлем. Для зображення букв у шрифті Брайля використовуються 6 крапок, розташованих у два стовпчика, по 3 у кожному, частина з яких випуклі, і за рахунок їх розташування позначаються різні літери й символи.Реклама: