У Росії запрацював перший кириличний домен

— 14 травня 2010, 12:50

Поява першого кириличного домену відбулася після того, як минулого тижня монополію латинського алфавіту розбила арабська мова, повідомляє Радіо "Свобода".

Першими нелатинські домени зареєстрували користувачі в Єгипті, Саудівській Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратах.

Епохальний момент настав тепер і для російських користувачів. Раніше для того, щоб відкрити російський сайт в інтернеті, потрібно було користуватися доменом .ru і писати його латинкою. Віднині це не потрібно.

Першими були зареєстровані адреси керівників Росії "президент.рф" та "правительство.рф", усі літери яких написані російською.

Як відомо, російський президент Дмитро Медведєв був одним із найбільших лобістів появи російськомовних адрес для сайтів. Щоправда, коли ви наберете адресу кирилицею, то потрапите на сайти, адреси яких все одно ще пишуться латинкою, відповідно kremlin.ru та government.ru.

Міністр комунікації та засобів масової інформації Ігор Щоголєв, який вітав появу нового домену, зауважив, що, хоча монополії на латинські назви в інтернеті більше не існує, цілком відмовитися від латиниці все ж поки важко.

"У російській розкладці клавіатури немає цього чудового значка @, який використовується для написання усіх інтернет-адрес, його не існує. Для того, щоб написати цей значок, користувачам доводиться переключатися з кириличної розкладки в латинську. Це дрібниця, але вона свідчить про те, що поки що ми всі були зорієнтовані на латиницю", - зауважив міністр.

Реклама:

Головне сьогодні