"Легальна марихуана" в Україні може стати нелегальною

Міністерство охорони здоров'я виявило у "міксах" "Especia Legalize Mix", "Spise Gold", "Spise Diamond", "Afghan-mix", "Afghan essence", "Afghan incense" та низці інших "синтетичні канабіноїди", які за своєю структурою та дією на організм аналогічні особливо небезпечній психотропній речовині - тетрагідроканабінолу.

Ця речовина, наголошують в МОЗ, включена до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та заборонена для використання на території України.

"Зазначені речовини у разі зловживання ними можуть викликати порушення функціонування життєво важливих органів людини та викликати глибокі психічні розлади", - застерігають у відомстві.

З метою заборони ввезення на територію України та припинення обігу рослинних сумішей для паління, які містять ці хімічні речовини, комітетом з контролю за наркотиками на підставі досліджень підготовлені висновки щодо належності "синтетичних канабіноїдів" до аналогів психотропних речовин.

"Вказані висновки слугували підставою для визнання сумішей для паління предметом злочину за ознаками статті Карного кодексу за контрабанду наркотичних засобів", - зазначили у МОЗ.

В Україні "мікси" під виглядом "ароматичних сумішей" безперешкодно продають в інтернеті, у кіосках на вулицях, а в Луганську навіть з'явилися автомати для продажу так званих "спайсів".

Автомати з продажу синтетичної коноплі в Луганську. Фото Артема Чапая з сайту ZaUa.org
У Києві це "задоволення" можна придбати в магазинчиках на зупинках громадського транспорту, які працюють цілодобово, або в інтернеті з доставкою. Ціна на "мікси" коливається від 110 до 160 гривень за один грам, а оголошення про їх продаж чіпляють на двері під'їздів.

При цьому інтернет-магазини "спайсів" рясніють повідомленнями на кшталт: "Мікси трав є продуктом, призначеним для колекціонування. Виробник попереджає, що продукція не для вживання всередину".

Або ж навіть зустрічаються оголошення про оптовий продаж "спайсів" під гаслом "Почни свій бізнес сам. Кожен покупець тепер може стати продавцем".

І, звісно, всі відповідні сайти не забувають попередити, що покупець бере всю відповідальність за використання сумнівної продукції на себе.

В інтернет-блогах можна знайти розповіді про сильні галюцинації, які викликає "спайс", коли людині, наприклад, починає здаватися, що вона ящірка. Зустрічаються й захоплені відгуки про те, що суміші "вставляють краще, ніж "трава".

Лікарі стверджують, що вживання цих речовин може спровокувати шизофренію, самогубства або навіть зупинку серця.

У Росії відомий випадок, коли 21-річний хлопець, який покурив "мікс", переплутав вікно з дверима і розбився, впавши з 8 поверху.

Так звана "легальна марихуана" заборонена у низці європейських країн, США, Японії та Росії.

Реклама:

Головне сьогодні