Україна серед країн-лідерів за кількістю смертей на дорогах

— 27 травня 2010, 13:35

Рівень безпеки дорожнього руху в Східній Європі та Центральній Азії надзвичайно низький. У цих країнах смертність через ДТП вп'ятеро більша, ніж в країнах ЄС, повідомляє "Німецька хвиля".

Зокрема, в Україні лише за останні два роки загинуло на дорогах 20 тисяч (!) людей і 40 тисяч були травмовані внаслідок ДТП, констатує автор звіту Світового банку "Смерть на колесах" Патріціо Маркес.

"Щороку Україна витрачає близько 5 мільярдів доларів на обслуговування доріг, функціонування структур, лікування людей, які отримали травми, для відшкодування страховок", - зазначив Маркес.

За його словами, економічна вартість поганих доріг дуже велика, адже у 80 % ДТП гинуть чоловіки економічно-активної вікової групи, від 15 до 44 років.

Водночас у західних країнах, таких як Нідердланди, Швеція, Норвегія, показники смертності на дорогах, навпаки, значно зменшуються, хоча автомобілів на душу населення у цих країнах більше.

Тому Світовий банк рекомендує країнам Східної Європи та центральної Азії удосконалити систему безпеки на дорогах, посилити контроль над відповідальними структурами, зокрема дорожніми та міліцейськими службами, рятувальниками, медиками, аби вони краще координували свої дії щодо безпеки руху та у наданні першої невідкладної допомоги у разі аварій на автошляхах.

Окрім цього, треба запровадити освітні програми для школярів і студентів, аби виробити культуру поведінки на дорогах.

"Страшні затори на дорогах в Києві - це саме прояв культури, коли часто водій їде на червоне світло, збиває перехожого, а всі стоять та чекають. Це все впливає на економіку країни", - зазначив директор Світового банку в Україні, Білорусії та Молдові Мартін Райзер.

За його словами, нестача інвестицій у дороги - це один з головних факторів, який затримує соціально-економічний розвиток України.
Реклама:

Головне сьогодні