Загроза завезення поліомієліту в Україну дійсно існує - МОЗ

— 1 червня 2010, 11:48

В Україні дійсно існує загроза завезення поліомієліту. Про це заявив головний державний санітарний лікар України Геннадій Рожков під час зустрічі зі спеціалістом відділу у боротьбі з інфекційними захворюваннями ВООЗ Девідом Мерсером.

Під час зустрічі, яка відбулась 31зго травня, Рожков розділив занепокоєння представника Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо можливості завезення вірусу в Україну, передає УНІАН з посиланням на Інформаційну службу Державної санітарно-епідеміологічної служби України.

"Сьогодні ми робимо усе, щоб не допустити завезення збудника поліомієліту на територію України, але ми усвідомлюємо, що повністю перешкодити проникненню вірусу неможливо", - зазначив він.

Головний державний санітарний лікар нагадав, що охоплення щепленням проти поліомієліту в Україні становить 80,6% при мінімальному порозі у 95%.

Водночас, як показує інформація від ВООЗ, на момент виникнення спалаху цього захворювання аналогічний офіційний показник у Таджикистані становив 86%.

За даними ВООЗ, станом на 19 травня у Таджикистані зареєстровано 473 випадки гострого в'ялого паралічу.

"На сьогодні у всьому світі найнадійнішим методом профілактики поліомієліту є вакцинація, і регіони забезпечені вакциною до серпня включно", - запевнив Рожков
Реклама:

Головне сьогодні