"Важких" німецьких підлітків везуть на "перевиховання" в українське село

— 16 червня 2010, 10:48

Упродовж двох тижнів восьмеро підлітків з німецьких іммігрантських сімей із федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія знайомитимуться з Україною, повідомляє "Німецька хвиля".

Йдеться про так званих "важких" підлітків, які здебільшого так і не закінчили середньої школи.

У селі Баранівка, що на Полтавщині, діти вивчатимуть історію Другої світової війни, відремонтують пам'ятник полеглим у війні, прокладуть дорогу, а також знайомитимуться з місцевими жителями та однолітками-сиротами з місцевого профтехучилища.

Перед поїздкою до України підлітки вивчали історію, культуру країни та мову, розповіла представниця Інституту гуманітарної освіти Північного Рейну-Вестфалії Ганнелоре Штайнерт.

"Це діти, які не мають чіткої орієнтації в житті. Більшість з них походить з бідних сімей і не їдуть влітку відпочивати, як інші. Поїздка закордон через наш проект вже є для них подарунком", - пояснила Штайнерт.

ВІДЕО ДНЯ

За її словами, здебільшого ці діти мають проблеми із соціальним оточенням і найбільше піддаються впливу правих радикалів.

Аби цього не сталося уже не один рік якраз і проводиться соціальний молодіжний проект. Молодь з Німеччини вже побувала в Італії, Франції, Чехії та Греції. Тепер підлітки знайомитимуться з українським селом.

Населений пункт Баранівку організатори обрали не випадково. 1941-го року фашисти винищили його одним з перших. Тепер німецькі діти хочуть зафіксувати ці події зі слів очевидців, аби подібні страшні сторінки історії не повторювалися, наголошує керівник проекту "Історична пам'ять Європи" Клаус Нортерсгойзер.

"2011-го року до нас приїдуть українські учні профтехучилища, що поблизу села Баранівка. Для нас головне, аби молодь в майбутньому контактувала і пам'ятала спільну історію", - пояснив Клаус Нортерсгойзер.

Реклама:

Головне сьогодні