На фресці Мікеланджело знайшли мозок

— 23 червня 2010, 14:28

Співробітники університету Джонса Хопкінса виявили завуальоване зображення головного мозку людини на одній з фресок Мікеланджело в Сікстинській капелі, пише The New York Times.

У статті, опублікованій в журналі Neuroscience, дослідників зазначають, що структури мозку були вписані художником у зображення шиї і підборіддя Бога-творця на фресці "Відділення світла від темряви".

Нейрохірург Рафаель Тамарго та медичний ілюстратор Іан Сук проаналізували випинання і западини на шиї центрального персонажа композиції, які не відповідають нормальної анатомії людини.

Ілюстрація з Neurosurgery
На думку експертів, ці деформації представляють собою ні що інше, як зображення нижньої поверхні головного мозку.

Крім того, на їхню думку, Мікеланджело прагнув зосередити увагу глядачів саме на зображеному ним підборідді Бога-творця. Про це свідчать такі деталі, як поза центрального персонажа, становище його підборіддя, укорочена борода, а також особливості гри світла і тіні.

ВІДЕО ДНЯ

"Ми припускаємо, що Мікеланджело, будучи глибоко релігійною людиною і глибоким знавцем анатомії, хотів поглибити значимість цієї найважливішої, з точки зору іконографії, фрески і, можливо, увічнити свої досягнення в галузі вивчення анатомії, включивши зображення складної структури мозку в образ Бога", - роблять висновок вчені.

Попри все, нейрохірург і ілюстратор нагадують й про наполегливі заняттях Мікеланджело анатомією людини.

Стаття дослідників - далеко не перша спроба виявити сліди анатомічних вправ Мікеланджело в роботах художника.

Так, ще у 1990-му році інший експерт виявив зображення мозку людини на фресці Сікстинської капели - "Створенні Адама".

Трохи пізніше нефролог з американського Університету Бейлора вгледів на іншій фресці Мікеланджело зображення нирки.

Реклама:

Головне сьогодні