ДАІ призупинила автоматичну фото- і відеофіксацію перевищення швидкості

— 1 липня 2010, 13:50

"Ми під час нагляду за дорожнім рухом не використовуємо спеціальні засоби фото- і відеофіксації або інші засоби в так званому автоматичному режимі без обов'язкової зупинки транспортного засобу (для складання протоколу про порушення правил дорожнього руху)", - заявив на прес-конференції заступник начальника департаменту ДАІ Володимир Рєзников.

Він зазначив, що на сьогодні патрулі ДАІ, використовуючи технічне обладнання й прилади фото- і відеофіксації порушень ПДД, обов'язково повинні у разі встановлення такого порушення зупиняти транспортні засоби й складати протокол.

Він підкреслив, що ті відеокамери, які на сьогодні установлено на дорогах, належать комунальним господарствам і ДАІ не має до них жодного стосунку, повідомляють Українські новини.

У свою чергу начальник управління департаменту ДАІ Олег Сірий, який був присутнім на прес-конференції, підкреслив, що припинення використання стаціонарних техзасобів фото- і відеофіксації пов'язана з тим, що вона не врегульована на законодавчому рівні.

Зокрема, законом передбачена автоматична фіксація такими техзасобами порушення швидкісного режиму на дорогах, але не передбачені подальші дії співробітників ДАІ в таких випадках (направлення водіям, що допустили такі порушення, листів з фотографіями, на яких зафіксований їхній автомобіль і зазначена перевищена ними швидкість).

ДАІ вирішила припинити фото- і відеофіксацію порушень швидкісного режиму у зв'язку із громадським невдоволенням і судовими позовами із цього приводу.

Зараз створена робоча група із законодавчого врегулювання автоматичної фото- і відеофіксації швидкісного режиму на дорогах.

Реклама:

Головне сьогодні