Наркотики привели Україну до критичної точки й "лідерства" в Європі

— 2 липня 2010, 14:10

За рівнем наркотизації Україна лідирує в Європі, число наркозалежних зростає в геометричній прогресії.

Про це сказав голова Держкомітету з питань контролю за обігом наркотиків Володимир Тимошенко в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна".

"В Україні проблема з наркотиками досягла критичної точки. Подальше зволікання може призвести до необоротних процесів", - сказав він.

"Наркоманія зростає в геометричній прогресії, крім того, у неї втягуються все молодші люди. За даними Мінздоров'я, від 8% до 26% школярів у віці 13-16 років пробували наркотики хоча б один раз", - наголосив Тимошенко.

Він зазначив, що дані про кількість споживачів за обсягом нелегального ринку наркотичних речовин різняться: "у Мінздоров'я вони одні, у МВС та СБУ - інші, а дані соціологічних опитувань - треті".

ВІДЕО ДНЯ

"Точних даних немає! Потрібен єдиний моніторинг. Ми повинні звести розрізнені дані і виробити єдину державну стратегію", - вважає голова Державного комітету України з питань контролю за обігом наркотиків.

При цьому Тимошенко констатував: "За рівнем наркотизації ми йдемо попереду всієї Європи, темпи порівнянні з російськими. У Білорусії показники нижчі".

"В Україні роблять наркотики з місцевої рослинної сировини - олійного маку та коноплі. Крім того, Україна є транзитною країною на шляху героїну з Афганістану до Європи - через Таджикистан, Казахстан у Росію, звідти через Україну до Європи", - зазначив він.

"За даними МВС, у 2010 році в Україні зростання тяжких злочинів склало 40% у порівнянні з минулим роком, при цьому кожен 7-й злочин вчиняється на ґрунті наркотиків", - підкреслив голова Держкомітету.

"Є коефіцієнт наркотизації населення, який використовує ВООЗ, отож, якщо ступінь наркотизації населення перевищує 7% - держава перестає існувати. За різними даними, у нас ця цифра коливається від 1,5 до 2%", - повідомив він.

Тимошенко уточнив, що наркоманія більш поширена в центральних, східних і південних областях України, "менше - у північними і західних... там стримувальними факторами є сімейні традиції та релігійні погляди населення".

"Зараз 90% важких наркотиків і психотропних речовин уживається на дискотеках. А хто туди ходить? У групі ризику практично все молоде населення країни", - зазначив він.

Реклама:

Головне сьогодні