Народжуваність в Україні упродовж двох років підніматися не буде – експерти

— 7 липня 2010, 12:16

Якщо не буде стрімкого міграційного припливу, рівень населення в Україні в довгостроковій перспективі складатиме 36-39 мільйонів.

Про це заявила під час відеомосту "Депопуляція в Україні та Росії - схожість та відмінність" директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова, пише Радіо Свобода.

"Прогнозуємо, що рівень народжуваності протягом двох років підніматися не буде. Що стосується смертності, думаю, що трошки ми зможемо виграти. За рахунок сільської місцевості, якщо надамо можливість людям хоча б первинну медичну допомогу отримувати вчасно", - сказала Елла Лібанова.

[L]Тенденцію перевищення рівня смертності над народжуваністю в Україні у сільській місцевості вчені простежують ще з 1979-го року, у містах - з 1991-го.

Наразі чисельність населення України складає 45,9 мільйона людей, тоді як у 1992 році населення перевищувало 53 мільйони. За прогнозами ООН, якщо динаміка збільшення смертності населення не зменшиться, до 2030 року в Україні проживатиме 39 мільйонів населення.

Реклама:

Головне сьогодні