Винайдено батарейки, що заряджаються від вібрації

31
22 липня 2010

Акумулятор Vibration Energy Cell можна буде зарядити кількома помахами руки; його творці запевняють, що в перспективі подібне джерело електричного струму може замінити звичайні батарейки типів АА та ААА.

Принцип дії механізму аналогічний до принципу роботи звичайного динамо, з тією лише різницею, що енергія накопичується за рахунок вібрацій, а не тертя.

Наразі є два прототипи пристрою, розміром зі звичайну "пальчикову" батарейку, що створюють напругу в 3,2 вольти або нижче, але цього цілком достатньо для харчування стандартного дистанційного пульта.

Реклама:

Як стверджує Карл Телфорд, провідний аналітик фірми Strategic Business Insights, незважаючи на порівняно низьку номінальну напругу, цей винахід має високий потенціал.

"Вони маленькі, компактні та сумісні з вже існуючими джерелами енергії. Brother стверджує, що їхні батарейки здатні створювати досить високу напругу при доволі низьких частотах - близько 4-8 герц - і це вражаючий результат", - зауважує Телфорд.

Очікується, що подібні альтернативні елементи харчування можуть замінити класичні лужні батарейки, що небезпечні для навколишнього середовища і непридатні для вторинного використання.

Brother запевняє, що після кількох струшувань заряду в акумуляторі вистачить на 10-30 натискань на пульті.

"Неважливо, як довго їх трясуть, усе залежить від кількості струсів та глибини руху. Кількість заряду варіюється в залежності від широти розмаху і швидкості, з якими їх трясуть", - пояснює представник компанії.

За матеріалами Бі-Бі-Сі

Реклама:


Реклама: